Koronavirüs salgını ile birlikte dünyada dijital dönüşüm süreci başladı. Evden çalışma imkanı olan birçok çalışan ”home office” çalıştığı gibi, okullarda da uzaktan eğitim süreci yaşanıyor. Online eğitim boyunca derslere katılırken ya da ödev yaparken herhangi bir sorun yaşamamanız için kullanışlı ve her bütçeye uygun tabletleri sizler için derledik. İşte online eğitimde kullanabilecek uygun fiyatlı tabletler…

 

LENOVO TAB M10

İlk sırada LENOVO TAB M10 var. 10.1 inç boyutlarına sahip olan bu tablet, İps bir ekrana sahip. Fiyatıyla dikkat çeken tablet yalnızca 999 TL. Tablet, 1280 x 800 çözünürlüğüne sahip. Bununla beraber 2 gb ram’i bulunuyor ve 32 gb depolama alanına sahip. Lenovo’nun bu tabletinde kullanılan Qualcomm’un Snapdragon 429 işlemcisi oldukça önemli. Çünkü tablet bu işlemci sayesinde öğrencilerin eğitimi için ihtiyaç duyduğu hızlı performansı rahatlıkla sunuyor. Aynı zamanda batarya performansı da oldukça başarılı. Yüz tanıma sistemi de mevcut olan tabletin ana kamerası 5 megapiksel.

SAMSUNG GALAXY TAB A 8

İkinci sırayı Samsung Galaxy Tab A 8 çekiyor. Tablet, Android 9.0 (Pie) işletim sistemine sahip. 16:10 ekran oranına sahip, 8 inçlik parlak 1280×800 piksel ekranıyla, online dersler için ideal bir dikey ve yatay izleme deneyimi sunuyor. Bataryasının güçlü olması sebebiyle, şarj cihazınızın yerini uzun bir süre boyunca unutma özgürlüğü tanıyor. Bu kadar ince bir cihazdan beklediğinizin ötesinde bir güce sahip 5.100mAh pili bulunuyor. 2 gb RAM’e ve 32 gb depolama alanına sahip olan tablet, 2 megapiksellik ön kameraya ve 8 megapiksellik arka kameraya sahip. Bu da özellikle online görüntülü görüşmeler için oldukça önemli. Depolama alanının yetersiz kaldığı noktalarda, hafızayı yükseltmek için MicroSD kartı satın alabilirsiniz. Ayrıca oldukça hafif bir tablet olan Samsung Galaxy Tab A 8, 345 gram ağırlığına sahip. İnce yapısı ve 345 gram ağırlığıyla çocuklar ve yetişkinler tarafından kolayca tek elle taşınabiliyor. Tabletin fiyatı LENOVO TAB M10’a göre biraz daha yüksek. Aldığınız yere göre 1.049-1.199 TL arası değişiyor.

OKUYUN  Kim bu adam! Bernie Sanders neden salgına dönüştü...

iPAD 8.NESİL

Tablet konusunda çığır açan bir marka olan Apple’ın iPad 8.nesil tabletini bu listeye almazsak olmazdı. iOS işletim sistemine sahip olan tablet, 10.2 inç ekranıyla oldukça başarılı. Retina olan ekranı, 2160 x 1620 çözünürlüğüne sahip. Tablet; A12 işlemcisiyle, performans anlamında kullanıcının tüm isteklerini karşılar nitelikte. Diğer Apple cihazlar ile uyumlu çalışması da kullanıcılar açısından büyük bir artı. 32 gb ve 128 gb depolama alanı seçenekleriyle satın alınabilen bu iPad, Android cihazlardan biraz daha pahalı. Fakat fiyatı 3.199 TL olan iPad 8. Nesil tablet verdiğiniz paraya değecek.