Zamanınızı oldukça verimli ve dolu dolu geçirmenizi sağlayacak, yabancılarla tanışıp iletişim kurarak dil seviyenizi yukarı çıkaracak birkaç uygulama…

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu onu istemektir. Oyunlar, TV şovları, filmler ve hatta şarkılar yoluyla ne kadar çok dil öğrenmek istersen, o dili o kadar hızlı şekilde öğrenebilirsin.

İşte dilinizi geliştirebileceğiniz sohbet uygulamaları

1. Speaky

 • Puanı: 3,8
 • Fiyatı: Ücretsiz

Bu sohbet uygulaması sayesinde size en uygun dil partnerini bulabilir ve dünyanın 180 ülkesinden bölgesinden insanlarla 110’dan fazla dil konuşabilirsiniz. Bu uygulamanın kullanıcıları size ana dillerinde yardımcı olsalar da bu programda yeni arkadaşlarınıza kendi ana dilinizi de öğretebilirsiniz.

Pek çok sosyal aktivite yapamadığımız pandemi döneminde dünyanın her yerinden yeni insanlarla tanışabilir ve dilinizi değiştirebilirsiniz. Bu uygulama farklı dilleri konuşan kullanıcıları bir araya getirdiğinden, anadilinizi öğrenmek ve uygulama için hataları düzeltmek isteyen kişilerle konuşabilirsiniz.

2. Idyoma Chat

 • Puanı: 3,6
 • Fiyatı: Ücretsiz

Idyoma, yeni bir dil öğrenmek isteyen veya ustalaşmak istedikleri herhangi bir dilde akıcı bir şekilde sohbet etmek isteyen kişileri bir araya getiren bir uygulamadır. Weworld gibi Idyoma da kaydırabilir. Zaten bildiğiniz dili ve öğrenmek veya ustalaşmak istediğiniz dili seçtiğinizde, eşleşebileceğiniz dil ortakları ortaya çıkaracaktır. Bu şekilde, dil partnerlerinizden karşılıklı olarak faydalanabilir ve sırayla birbirinizin ana dilini konuşarak birbirinize kendi dilinizi öğretebilirsiniz.

3. Andy English

 • Puanı: 4,7
 • Fiyatı: Ücretsiz / Aylık Ödeme

İngilizcenizi geliştirebileceğiniz en değişik İngilizce sohbet uygulaması Andy English’dir. Çünkü o bir robot. Bu nedenle, Andy English ile konuştuğunuzda, aslında bilgisayarla konuşuyorsunuz. Bu durumda Andy, bir arkadaşınız ve özel İngilizce hocanız olur. Metin mesajları göndererek, yeni kelimeler öğrenerek, gramer kurallarını öğrenerek ve öğrendiğiniz dil hakkında oyunlar oynayarak İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

OKUYUN  Google Translate, Play Store'da indirme rekoru kırdı

4. WorldTalk

 • Puanı: 4,3
 • Fiyatı: Ücretsiz / Aylık Ödeme

WorldTalk sizi farklı ülkelerden farklı kişilere bağlar. Bu uygulamanın yardımıyla tanıştığınız uluslararası arkadaşlarınızla farklı kültürler öğrenebilirsiniz. Weworld, İngilizce öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor ve değişken mantığa sahip.

Uygulamayı kaydederken lütfen ana dilinizi ve öğrenmek istediğiniz dili belirtin. WorldTalk bu seçenekleri değerlendirecek ve size en uygun dil partnerini getirecektir. Yaş koruma özelliğini kullanarak, bu İngilizce sohbet uygulamasını kullanabilir ve 17 yaşın üzerindeki kişilerin dil gelişimlerine katkıda bulunmak için kullanıcılar ile konuşabilirsiniz.

Worldtalk uygulamasının kullanımı ücretsizdir. Ancak, aylık bir abonelikle diğer özelliklere erişebilirsiniz. Aylık aboneliğiniz aracılığıyla sizinle iletişim kurmak isteyen kişileri görebilirsiniz. Bilgileriniz en iyi şekilde favori olarak seçtiğiniz ülkenin önünde görüntülenir ve sınırsız kaydırma fırsatınız olur.

5. Tandem

 • Puanı: 4,2
 • Fiyatı: Ücretsiz

Tandem, İOS’un en bu konudaki en iyi uygulamalarından biridir. Tandem’in milyonlarca üyesi vardır ve en yaygın kullanılan dil değişimi uygulamasıdır. Uygulama, insanların dünyanın her yerinden ücretsiz olarak dil öğrenmelerine olanak tanır.

6. Hallo

 • Puanı: 4,4
 • Fiyatı: Ücretsiz

Hallo uygulaması üzerinden tek tıkla İngilizce öğrenmeye başlayın. Buradaki kullanıcılar sizinle aynı seviyededir. Anadili İngilizce olan kişileri seçebilmenin yanı sıra, senin seviyen insanlarla konuşmaya çalışmak daha da eğlenceli olacaktır.

Yeni bir kültür öğrenebilir ve bildiklerinizi sohbet yoluyla gelişen bu öğrenme yöntemiyle aktarabilirsiniz.