Netflix, arka planda oynatma özelliği getiriyor. Dizi izleme keyfini, dizi dinleme olarak cebimize getirecek özelliğin ilgi görüp görmeyeceği merak konusu.

Netflix’in bir dizi platformu olduğunu hatırlatmakta yarar var. Youtube, daha önce arka planda oynatma özelliğini Premium olarak kullanıma sunmuştu. Youtube’ta yer alan milyonlarca video klip göz önüne alındığında bunu yerinde bir hamle olarak değerlendirmemiz mümkün. Günlük yaşantıda pek çoğumuz Youtube’u müzik dinlemek için de kullanıyoruz. Peki ya Netflix? En önemli ögesi görsel olan platformun arka planda oynatma özelliği ile ne planladığı merak konusu.

En büyük rakibimiz: FORTNITE

Geçtiğimiz yıl Netflix, HBO’nun varlığından kaygılanıp kaygılanmadıklarına ilişkin sorulan sorular üzerine, en büyük rakiplerini FORTNITE olarak gördüklerini ifade etmişti. Aslında buradan Netflix’in en çok izlenen, ekran karşısında en çok zaman geçirilen şey olma isteğini görüyoruz. Şey demeyi uygun gördük, çünkü Netflix, görüntüye sahip olan her şeyi kendine rakip olarak gördüğünü ifade ediyordu.

Yeni rakip Spotify mı?

Netflix’in Fortnite açıklamasını temel alırsak aslında bu çok mantıksız bir önerme değil.  Gözlerinizi isila etmek isteyen Netflix, şimdi de kulaklarınızı hedef almış olabilir.  Netflix, şu an için bu konuya yönelik oldukça ketum bir tavır sergiliyor. Yapılan açıklama yalnızca, “farklı ülkelerde ve farklı zaman dilimlerinde testler yapıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Ekran üzerinde vakit harcayan herkesi potansiyel müşteri gören Netflix, ilerleyen dönemde belli ki kulaklarımızın da egemeni olmak istiyor.

OKUYUN  Güçlü şifre nasıl oluşturulur?