Çoğumuz ihtiyaç duyduğumuz şeyleri satın alırız: atıştırmalıklar, saç kesimi, yeni bir yatak veya dizüstü bilgisayar. Bunun dışında bir de ihtiyacımız olmadan önce satın almamız gereken şeyler var.

Peki “İhtiyaç duyulmadan önce satın alınması gereken şeyler” neler?

1- Yangın söndürme tüpü

Ev güvenliğinizin en önemli eşyalarından biri: Yangın söndürme tüpü. Yangın söndürme tüpleriyle ilgili tek problemli nokta ise son kullanma tarihlerinin olmasıdır. Bu nedenle bu tarihten sonra bir yenisini almanız gerekli. Bu da genellikle 12 yıldır. 12 yılda bir yangın söndürme tüpü almak zor olmasa gerek değil mi?

Ayrıca evinizde bir yangın dedektörü olması da çok önemlidir. Özellikle bir gaz sızıntısı anında gazın ve elektriğin kesilmesi gibi özellikleri olanlar tercih edilmelidir.

2- Tuvalet kağıdı

Muhtemelen her insan en az bir kez bile olsa hayatı boyunca bu durumu yaşamıştır: Tuvalet kağıdının bittiğini tuvaletinizi giderirken fark etmek…

Zor durumda kalmamak için evinizdeki tuvalet kağıtları tükenmeden önce yenisini almanızı tavsiye ederiz.

3- Temel ilk yardım çantası

Yara bandı, antibiyotik merhem, hidrojen peroksit, alkollü temizleme bezi, termometre ya da yanıklar için bir bir soğutucu gibi temel ilk yardım eşyalarının bulunduğu bir ilk yardım çantası evinizde her zaman bulunmalıdır.

Itopya'da Efsane Kasım indirimleri başladı! İşte Itopya'da indirime giren ürünler ve detaylar Itopya'da Efsane Kasım indirimleri başladı! İşte Itopya'da indirime giren ürünler ve detaylar

4- Reçetesiz satılan ilaçlar

Ağrı kesici, soğuk algınlığı, mide bulantısı gibi küçük rahatsızlıklar için reçetesiz satılan ilaçlardan evinizde bulundurmak faydalıdır. Tabii ki bunları çocukların ulaşamayacağı yerlerde tutmak 2 kat daha önemli.

5- Prezervatif

Doğum kontrolü sağlamak için evinizde prezervatifi daima bulundurmayı unutmayın. Sonra istemediğiniz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

6- Vasiyet

Öldükten sonra arkanızda bırakacağınız bir hayatınız olacak. Bunları şimdiden planlayıp bir vasiyet hazırlamak mantıklı olabilir.

7- Basit araçlar

Temel elektrikli el aletleri, İngiliz anahtarı, priz, tornavida gibi eşyalar hayatınızda her zaman imdadınıza yetişecek basit aletlerdir. Bunların yanında el fenerleri, piller, araçlar için reflektörler ya da krikolar ihtiyacınız olmadan önce satın almanız gereken şeyler arasında gösterilebilir.

Peki sizin bu maddelere ek olarak önerebileceğiniz “İhtiyacımız olmadan önce satın almamız gereken şeyler” neler? Sizin aklınıza gelen şeyleri de Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.