Pek çok insan koleksiyon yapıyordur anca son 50 yılda üretilen her konsolun, tüm versiyonlarına sahip olduğunu iddia edebilen kişi sayısı ise oldukça nadirdir. Fransa'da yaşayan bir koleksiyoncu, 1 milyon dolar gibi bir fiyata, standart sayıdan özel sürümlere ve hiçbir zaman resmi olarak satılmayan varyasyonlara kadar yaklaşık 2.400 farklı konsolu açık artırmaya çıkardı.

s-l1600 (5)

Ebay Fransa'da listelenen ve bir video oyun meraklısı Kaori30'un satışa çıkardığı bu koleksiyon, yaklaşık 2.400 konsol içeriyor. Bu konsollar için çıkmış oyunlar, oyunlar için çıkan diziler hatta figürler bile bu koleksiyonun içerisinde yer alıyor. Ebay'da açık artırmaya çıkan koleksiyonun açık artırma başlangıç fiyatı 984.000 euro, hemen satın al fiyatı ise 1 milyon euro. Muhtemelen bu haberi okuyorsanız bu fiyat satın alma bütçenizin yakınında bile değil ve koleksiyonu koyacağınız ekstra bi odaya ihtiyacınız olacağı da bir gerçek. 

s-l1600 (4)

Kaori30'un koleksiyonunun fotoğraf ve videoları görülmeye değer. Örneğin, Sega koleksiyonuna aşağıdan göz atabilirsiniz:

Kotaku'ya konuşan Kaori30, koleksiyonu 90'ların başında toplamaya başladığını ve 2000'li yıllarda toplamaya devam ettiğini söyledi. Daha sonra 2011'de zamanının olmaması ve nadir eşya bulmanın zorluğu nedeniyle ara verdiğini belirtti. 2018'de, daha önce sattıkları hemen hemen her şeyi elde ettikleri Tokyo'yu ziyaret ettikten sonra koleksiyonculuğa geri dönen adam, Japonya'ya gidişinin bu devasa koleksiyonun oluşmasında önemli bir pay oldugunu dile getirdi. 

GTA 6 sızıntılarının şüphelisi 17 yaşındaki genç suçlamaları reddediyor! GTA 6 sızıntılarının şüphelisi 17 yaşındaki genç suçlamaları reddediyor!

s-l1600 (3)

Koleksiyonun sahibi, koleksiyonun bir müze için uygun olabileceğini düşünüyor. Haklılık payı da var çünkü koleksiyon içerisinde artık paranız olsa da satın alamayacağınız ve bulunması mümkün olmayan şeyler yer alıyor.

Buraya tıklayarak Kaori30'un YouTube kanalına gidebilir ve koleksiyonla ilgili videoları inceleyebilirsiniz.

s-l1600 (2)