Honda, motorun arka tarafında bir drone bulunduran ilginç bir patent aldı. Honda'nın bu teknolojiyi ne amaçla kullanacağı şu an için bir sır.Honda, şimdiye kadar tasarladığı yenilikçi robot...

Formula 2 pilotu, Twitch yayınındaki sözleri nedeniyle görevinden alındı Formula 2 pilotu, Twitch yayınındaki sözleri nedeniyle görevinden alındı

Honda, motorun arka tarafında bir drone bulunduran ilginç bir patent aldı. Honda'nın bu teknolojiyi ne amaçla kullanacağı şu an için bir sır.

Honda, şimdiye kadar tasarladığı yenilikçi robotları ile biliniyor ve şu anda dronları motosikletlerine entegre etmek için oldukça fazla çalışıyor. Ortaya yeni çıkan patent çizimleri, bir motosikletin arkasına monte edilmiş insansız hava aracını işaret ediyor. Patente göre insansız hava aracı, sürücünün kontrolüne ihtiyaç duymuyor ancak uçuşu tamamladığında veya şarjı bittiğinde yeniden motosiklete geri dönüyor.

Ne amaçla kullanılacağı bilinmiyor

Honda'nın neden böyle bir teknolojiye ihtiyacı olduğu bilinmiyor. Bununla birlikte, bazı iddialara göre uçak, kalkıştan sonra motosiklet sürücüsüne gelecekteki bir yol durumu sunacak ve sürücünün yoğun trafik alanlarından kaçınmasına izin verecek. Bu durumda sürücünün drone'dan mesaj alabilen özel bir kask takması gerekecek ancak şu ana kadar böyle bir patent başvurusu yapılmadı. Ek olarak, bunu yapabilen bazı uygulamalarla, Honda'nın yalnızca insansız uçaklar için drone patentlerine başvurması pek olası değil.Şu anda dronun ne için kullanılacağı bir sır olarak kalıyor. Honda'nın önümüzdeki birkaç gün içinde açıklama yapması bekleniyor.