Oyun oynamayı seviyorsanız muhtemelen bundan zevk alan arkadaşlarınız da vardır. Ancak tam tersine oyun oynamayı sevmeyen arkadaşlarınız da varır. Onları sürekli en sevdiğiniz oyunları oynamaya ikna etmeye çalışırsınız ama onlar oyun oynamaktan hoşlanmıyordur... Bu arkadaşlarınızı Dark Souls ya da Valorant ile oyun oynamaya ikna edemeyebilirsiniz ancak herkesin oynamaktan zevk alacağı bazı oyunlar var. İşte oyun oynamayan insanları bile başından kaldıramayacağınız 10 oyun!

1- Overcooked ve Overcooked 2

Arkadaşlarınızla bol kavgalı, bol eğlenceli, ve ilişkinizi test edebileceğiniz bir maceraya hazır mısınızı? BU oyun muhtemelen birçok arkadaşlığı bitirdi ya da birçok boşanmaya yol açmıştır... Şaka bir yana Overcooked ve Overcooked 2 en fazla 3 kişiye kadar oynanabilen ve bir restoranda siparişleri hazırlamak içi birlikte çalıştığınız bir oyun. Her geçen bölüm daha da zorlaşan bu siparişler ve değişen mutfak sizi oldukça zorlayacak... Hangi platformlarda var: PC, Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series S/X'te mevcuttur. Overcooked 2 PC, Mac, Linux, Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S

2- Unravel Two

Oyuncu olmayan arkadaşlarınız sevimli karakterlere bayılıyorsa , Unravel Two tam onlara göre bir oyun olabilir. Sevimli iplikleri yönettiğimiz bu macerada, oyuncular bulmacaları çözleye çalışıyor. Birçok yerde birbirinizle yardımlaşmanız gerekecek. Ayrıca Unravel Two oldukça güzel de bir hikayeye sahip. Oyundan çok hikayeyle ilgilenenlerin ilgisini çekebilecek güzel bir teşvik. Hangi platformlarda var: PC, Nintendo Switch, PS4 ve Xbox One.

3- Untitled Goose Game

Oyunu kısaca açıklamak gerekirse; Sen bir kazsın ve her şeyden habersiz bir İngiliz köyüne zarar vermek için varsın. İki kişi oynayarak birbirinizin arkasını kollayacağınız bu oyunda oldukça eğlenceli vakit geçireceksiniz. Hangi platformlarda var: Mac, PC, Nintendo Switch, PS4 ve Xbox One.

4- It Takes Two

İlgi çekici ve içten bir hikayeyle, işbirliği yapmanız gereken oldukça eğlenceli bir oyun. Sihirli bir şekilde bebeğe dönüşen yeni boşanmış iki insan olarak oynuyorsunuz ve insana dönüşmenizin tek yolu ilişkinizi düzeltmek. Hangi platformlarda var: PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S.

5- Stardew Valley

Belki de oyun oynamayı sevmeyen arkadaşınızın tüm hayatını bırakıp köyde bir çiftçi olma hayali vardır kim bilir... Bunu öğrenmenin tek yolu , seninle Stardew Valley oynamalarını sağlamak . Büyüleyici görseller, ikonik müzikler ve rahatlatıcı oyun, bu inanılmaz popüler çiftçilik simülasyonunun öne çıkan özelliklerinden sadece birkaçı. Hangi platformlarda var: Mac, PC, Nintendo Switch, Linux, PS4, Xbox One, PS Vita, iOS ve Android.

6- Among Us

Koronavirüsten evlere kapandığımız dönemin fenomeni olan Among Us, eskiden oynadığımız köylü-vampir oyununa benziyor. Aranızdaki herkesi öldürmek isteyen uzaylıyı bulmak için işbirliği yapmaya hazırlanın. Hangi platformlarda var: PC, Nintendo Switch, iOS ve Android.

7- Super Mario Party

GTA 6 sızıntısı için FBI devrede: UBER sızıntısıyla bağlantılı olabilir GTA 6 sızıntısı için FBI devrede: UBER sızıntısıyla bağlantılı olabilir

Kiminle oynadığınıza bağlı olarak, Mario Party dijital masa oyunlarına eğlenceli bir giriş veya ölümüne bir dövüş olabilir. Oyuncu olmayan arkadaşlarınız muhtemelen ilk kez Mario Party oynarken akıllarını kaybetmeyecekler . Aslında, muhtemelen sadece iyi vakit geçirecekler. Yeni başlayanlar için öğrenmesi kolaydır ve özünde aslında bir masa oyunudur. Mini oyunlarıyla herkese eğlenceli vakit geçirtecek bir yapım. Hangi platformlarda mevcut: Nintendo Switch

8- The Jackbox oyunları

Jackbox'ın şu anda her biri kendi mükemmel oyun koleksiyonuna sahip yedi “Parti Paketi” var. Sekizinci paket de yolda, bu yüzden oynayacağınız oyunların bitmesi biraz uzun sürecek. Jackbox sayesinde akıllı telefonunuzu kullanarak oldukça güzel vakit geçireceksiniz. Hangi platformlarda var: PC, Mac, Linux, PS3, PS4, PS5, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Android TV, Amazon TV ve Apple TV.

9- Mario Kart

Yıllardır tartışmasız en eğlenceli yarış oyunu olan Mario Kart, 7'den 77'ye herkesi saatlerce ekran karşısına kilitleyebilir. Hangi platformlarda var: Nintendo Switch

10- VR (Sanal Gerçeklik) oyunları

Sanal gerçeklik oyunları aslında çok da oyun gibi değildir. Video oyunlarını sevmeyen oyunları sanal gerçeklik gözlüğnü taktığı anda bir anda tekrar çocuk olabilirler. VR oyunları için önce VR setine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.