Blizzard World of Warcraft'tan sonra Heartstone kart oyununa da klasik bir genişletme paketi yayınlıyor. Hearthstone'un yaklaşan Forged in the Barrens ile stüdyo, koleksiyon kart oyununa yeni bir...

Sonic 3'ün müziğinin Michael Jackson tarafından bestelendiği ortaya çıktı Sonic 3'ün müziğinin Michael Jackson tarafından bestelendiği ortaya çıktı

Blizzard World of Warcraft'tan sonra Heartstone kart oyununa da klasik bir genişletme paketi yayınlıyor. Hearthstone'un yaklaşan Forged in the Barrens ile stüdyo, koleksiyon kart oyununa yeni bir mod ekleyerek oyunu 2014 yılında ilk çıktığında olduğu gibi oynamanıza izin verecek.

  İşte Hearthstone'un eski formatını özleyen oyuncular için yeni genişletme paketi geliyor Forged in the Barrens... Bu genişletme Blizzard şirketinin Hearthstone'un Gryphon Yılı için planladığı değişikliklerden sadece bir tanesi. Oyunun mevcut temel ve klasik setlerinin yerini alan 235 kartlık "Çekirdek" setine ek olarak, genişlemede oyuncuların toplayabileceği 135 yepyeni kart bulunacak. İlerleyen günlerde ise Blizzard, oyuncuları Warcraft evreninden bazı yeni karakterlerle tanışacağı tek oyunculu ve rekabetçi bir oyun modu olan Hearthstone Mercenaries'i de ayrı olarak piyasaya sürecek.

Hearthstone

Hearthstone, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan ücretsiz bir çevrimiçi dijital koleksiyon kart oyunudur. Başlangıçta Heroes of Warcraft altyazılı olan Hearthstone, aynı unsurları, karakterleri ve kalıntıları kullanarak Warcraft serisinin mevcut fikirlerine dayanıyor. İlk olarak Mart 2014'te Microsoft Windows ve macOS için piyasaya sürüldü. Oyun, desteklenen herhangi bir cihazdaki oyuncuların yalnızca coğrafi bölge hesap limitleriyle sınırlandırılarak birbirleriyle rekabet etmelerine olanak tanıyan platformlar arası oynama özelliğine sahiptir. Oyun, benzersiz bir güce sahip seçilmiş bir kahraman ile birlikte 30 kartlık yapılandırılmış desteler kullanan iki rakip arasında sıra tabanlı bir kart oyunudur. Oyuncular, sınırlı mana kristallerini, rakibin kahramanını yok etmek amacıyla rakibe saldırmak için yeteneklerini oynamak veya minyonları çağırmak için kullanırlar. Maçları kazanmak ve görevleri tamamlamak, oyun içi altın, yeni kartlar şeklinde ödüller ve diğer oyun içi ödüller kazanır. Oyuncular daha sonra destelerini özelleştirmek ve geliştirmek için altın veya mikro işlemlerle yeni kart paketleri satın alabilirler. Oyun, sıradan ve sıralı maçlar, taslak arena savaşları ve tek oyunculu maceralar dahil olmak üzere çeşitli oyun modlarına sahiptir. Oyun için yeni içerik, tamamlandığında oyuncuyu ödüllendiren genişleme paketleri veya maceralar şeklinde yeni kart setlerinin ve oyunun eklenmesini içerir. Blizzard tarafından geliştirilen diğer oyunların aksine, Hearthstone, şirketteki koleksiyon kart oyunlarının beğenisine dayanan daha küçük bir ekip tarafından geliştirilen deneysel bir oyundu. Oyun, bir oyuncunun sırası sırasında bir rakibin olası oyunlarını ortadan kaldırarak ve oyunun kullanıcı arayüzünde fiziksel bir kart oyunu hissini kopyalayarak diğer dijital koleksiyon kart oyunlarının tuzaklarından kaçınmak için tasarlandı. Oyun, eleştirmenler tarafından olumlu bir şekilde incelendi ve Blizzard için başarılı oldu ve Ağustos 2017 itibarıyla ayda yaklaşık 40 milyon ABD doları kazanç elde etti. Kasım 2018 itibarıyla Blizzard, 100 milyondan fazla Hearthstone oyuncusu olduğunu bildirdi.  Oyun, Blizzard ve diğer organizatörlerin ev sahipliği yaptığı nakit ödül turnuvalarıyla bir esport olarak popüler hale geldi.