Bir bağımsız geliştirici, yıllardır beklediği ama resmi olarak istediği seviyede çıkmayan Attack On Titan oyununu kendisi yapmaya başladı ve ücretsiz olarak bunu yayınladı.

Swammy isimli bağımsız geliştirici, bu videoda küçük projesinin hikayesini detaylandırıyor ve 2021'in başlarında eğlenceli bir küçük deney olarak başlayan şeyin, kız arkadaşının onu TikTok'ta kısa bir oyun videosu yayınlamaya ikna etmesinin ardından büyüdüğünü söylüyor.

TikTok'tan gelen olumsu geri dönüşler Swammy'ye bir demo geliştirme konusunda ilham verdi ve  önce karşı koyacağı bazı Titanlar ve ardından feci bir karışıklığın ardından bir kooperatif çok oyunculu modu ekleyerek şehirde gezinme üzerine bir temel inşa etti.

Lionel Messi, Call of Duty Modern Warfare 2'ye geliyor! Oynanabilir karakter olacak Lionel Messi, Call of Duty Modern Warfare 2'ye geliyor! Oynanabilir karakter olacak

İşte Ocak 2022'de oyundan yayınlanan bir video:

Gördüğünüz gibi, bu oyunun resmi sürümlere göre asıl çekiciliği, Swammy'nin oyununda çok daha hızlı ve daha özgür olan uçuş(sallanma) sistemi. Tıpkı bir Spider-Man oyunu oynarmış gibi hissettiriyor.

2022'nin ortalarında Swammy'nin projesi sosyal medyada milyonlarca görüntülenme ve yüz binlerce indirme elde etti. Ve şimdi proje daha da gelişiyor ve Swammy, oyunu Unreal Engine 5'e aktarmaya başladığını duyurdu:

Oyunu bugünkü haliyle oynamak istiyorsanız, burada bulunan indirme linkleriyle deneyimleyebilirsiniz. Hem PC hem de Android için sürümler mevcut olsa da gelen eleştiriler ve tehditler sonrası Swammy Android sürümünü geliştirmeyi bıraktı ve "Kendi akıl sağlığım için sadece PC sürümü üzerinde çalışıyorum" dedi.

Aşağıdaki videodan da oyunu nasıl yükleyebileceğinizi ve oynayaibleceğinizi görebilirsiniz: