İlk olarak 1 Nisan 2021'de Netflix platformuna eklenen daha sonra ise 31 Mayıs 2022'de Netflix Türkiye kütüphanesinden kaldırılan Friends geri döndü.

Dizi, geçtiğimiz sene ABD’de de benzer şekilde Netflix’ten ayrılarak gösterim haklarının yeni sahibi HBO Max’e geçmişti. HBO Max, 27 Mayıs 2021’de ‘Friends: The Reunion‘ı yayınlayarak altı başrol oyuncusunu yıllar sonra bir araya getirdi.

Friends’in iki buçuk aylık aranın ardından yeniden Netflix Türkiye’ye dönmesi HBO Max’ın yakın zamanda duyurduğu büyümeme kararıyla bağlantılı olabilir. Temmuz ayında Avrupa’da orijinal yapımlara ara vereceğini açıklayan şirket Türkiye pazarına giriş planlarının da askıya alındığını duyurmuştu. HBO Max’ın kararının ardından orijinal içeriklerin başka yerlere lisanslanacağı iddiaları ise konuşulanlar arasında.

Bruce Lee'nin ölüm nedeni yıllar sonra ortaya çıkmış olabilir Bruce Lee'nin ölüm nedeni yıllar sonra ortaya çıkmış olabilir

Temmuz başında BluTV’den de kalkan dizinin oraya da dönüp dönmeyeceği henüz bilinmiyor.

1736264

Friends

Friends, 1994 - 2004 yılları arasında yayınlanmış ve toplam 10 sezon sürmüş bir komedi dizisidir. Amerika'da NBC televizyonunda ve Türkiye'de de Sıkı Dostlar adı altında Show Tv, Cine5, Atv ve son olarak Digiturk ekranlarında yayınlanmıştır.

Dizinin hikayesi, New York'ta yaşayan 20'li yaşlarda üçü kadın, üçü erkek olan altı kişilik yakın arkadaş gurubunun yaşamları etrafında geçmektedir. Dizinin başrolünü bu altı karakter oluşturur. Dizide ki bu 6 karakterden hiçbiri diğer bir karakterden ön plana çıkmamıştır.

Friends, yayınlandığı 10 sezon boyunca yüzlerce ödüle aday olmuş, bir çoğunu kazanmıştır. 6 "Primetime Emmy Awards", 1 "Outstanding Comedy Series" , 1 "American Comedy Award" , 1 "Golden Globe Award" , 3 "Logie Award" , 6 "People's Choice Award" kazandığı ödüllerden bir kısmıdır.

Friends, Amerikan tarihinde en çok izlenen komedi dizisi olmuştur. 100'den fazla ülkede yayınlanmış, final bölümünü 51,1 milyon kişi izleyerek ayrı bir rekora daha imza atmıştır.

Dizide ki karakterlerden Joey Tribbiani, Friends sona erdikten sonra aynı karakteri devam ettirdiği "Joey" adlı diziye başlamıştır.