Yapay zeka tabanlı sohbet robotu ChatGPT'yi bilgisayar toplamak için parça tavsiyesi için, makale oluşturmak için ya da kod yazmak için faydalı şekilde kullanan kişilere şahit olduk. Fakat bilgisayar korsanları da ChatGPT'nin potansiyelinin farkına vardı ve bu yapay zekayı 'kötü amaçlı yazılım' geliştirmek için kullanmaya başladı.

Check Point Research araştırmacıları ChatGPT'nin halka açılmasından birkaç hafta sonra, çok az kodlama deneyimi olan, siber suç forumu üyelerinin bu sohbet robotunu kullanarak kötü amaçlı yazılım ürettiğini bildirdi. ChatGPT kullanılarak casusluk, fidye yazılımı, spam ve kimlik avı gibi yasa dışı eylemler için kullanılabilecek yazılım ve e-postalar yazılıyor.

Şirketin araştırmacıları ChatGPT ile ilgili şunları söyledi:

Google, "Cihazımı Bul" ağını kullanıma sundu! Kayıp Android telefonlar sahiplerine artık geri dönüyor... Google, "Cihazımı Bul" ağını kullanıma sundu! Kayıp Android telefonlar sahiplerine artık geri dönüyor...

"ChatGPT yeteneklerinin darknet katılımcılarının yeni favori aracı haline gelip gelmeyeceğine karar vermek için henüz çok erken.  Ancak siber suçlular şimdiden sinir ağına önemli bir ilgi gösterdi ve kötü amaçlı kod üretmek için bu son trendi aktif olarak kullanıyor."

chatgpt-hacker-forum

Darknet forumlarında yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'yi kullanarak hazırladığı ilk kötü amaçlı scriptini insanlarla paylaştı ve ChatGPT'yi yardımları için övdü. 

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, ChatGPT'yi arama motoru Bing'e entegre deceğini açıklamıştı. Çok faydalı bir araç olan ChatGPT, kötü insanların elinde tehlikeli bir silaha dönüşebiliyor.

ChatGPT nasıl kullanılır?

OpenAI ChatGPT'yi kullanmak içic herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Tamamen ücretsiz olan ChatGPT'yi kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1- Bilgisayardan ya da telefondan https://chat.openai.com adresine gidin
2- Karşınıza çıkan ekranda eğer üyeliğiniz varsa 'Log in' kısmına tıklayın. Hesabınız yoksa 'Sign in' butonuna tıklayıp üye olun.
3- Üye olduktan sonra hesabınızla giriş yapın ve karşınıza çıkacak sohbet ekranında ChatGPT'yi kullanabilirsiniz.

ChatGPT ile ilgili detaylı bilgileri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Çok konuşulan yapay zeka OpenAI ChatGPT nedir? Nasıl kullanılır? Çok konuşulan yapay zeka OpenAI ChatGPT nedir? Nasıl kullanılır?

ChatGPT'yi kullanan öğrenci öğretmenine yakalandı! ChatGPT'yi kullanan öğrenci öğretmenine yakalandı!

Editör: Burak Karahan