Rockstar Games'in geliştirme sırasında yaşanan aksaklıklar nedeniyle GTA V'in PS5 ve Xbox Series X/S versiyonu erteleyebileceği belirtildi. Bu gecikmenin 2 ay kadar s...

Xbox Cloud Gaming hizmetine fare ve klavye desteği eklenecek! Xbox Cloud Gaming hizmetine fare ve klavye desteği eklenecek!
Rockstar Games'in geliştirme sırasında yaşanan aksaklıklar nedeniyle GTA V'in PS5 ve Xbox Series X/S versiyonu erteleyebileceği belirtildi. Bu gecikmenin 2 ay kadar süreceği belirtiliyor. Portekizli bir Rockstar Games haber takipçisi olan Matheusvictorbr'a göre GTA V'in Xbox Series X ve PS5 çıkışı Mayıs 2022'ye kadar ertelenebilir. Kullanıcının Twitter'da paylaştığı bilgi şu şekilde:
"Geçenlerde GTA V'in yen nesil sürümüyle ilgili bazı bilgiler aldım. Geliştirme sürecinde bazı sıkıntılar yaşanan oyunun şu anda çıkış tarihi hala Mart 2022 olarak gözükse de Nisan ya da Mayıs 2022'ye ertelenmesi oldukça yüksek ihtimal."
Grand Theft Auto Online'ın bağımsız sürümünün de ilk başta düşünülenden çok daha karmaşık olduğu kanıtlandı. Kaynaklar, Rockstar'ın mevcut GTA Online'ın büyük evrimi ve değişikliklerine ayak uydurmakta zorluk çektiğini görebiliyoruz. Matheusvictorbr, açıklamanın devamında şöyle konuştu: "Bir süre önce bahsettiğim gibi Rockstar Games, GTA Online için 3 harika şey hazırlıyor. Pek bir şey söyleyemem ama kendinizi hazırlayın." Ne Rockstar Games ne de Take-Two Interactive, GTA V'nin olası gecikmesiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.