Meksika'da bir belediye başkanı timsah ile evlendi! Meksika'da bir belediye başkanı timsah ile evlendi!
Rockstar Games'in yıllardır beklenen oyunu GTA 6 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Oyunun son olarak hikayesiyle ilgili son bazı detaylar sızdırıldı.

GTA 6 hikayesi ne olacak?

Şubat ayında resmi olarak GTA 6'yı geliştirdiğini doğrulayan Rockstar Games, projeyle ilgili detay vermemişti. Ancak oyun ile ilgili sızıntılar karşımıza çıkmaya devam ediyor. GTA topluluğunun tanınmış isimlerinden olan Matheusvictorbr, oyunun hikayesiyle ilgili detaylar paylaştı. Paylaşılan detaylar daha önce sızdırılan bilgilerle örtüşür nitelikte. Oyunda iki karakteri oynayacağımız bilgisini doğrulayan Matheusvictorbr, karakterlerin hikayesiyle ilgili bilgiler de paylaştı. Ebeveynleri kartel üyeleri tarafından öldürülen ve birbirlerinden ayrı düşen erkek ve kız kardeşi oynayacağımız oyunun hikayesi önsözde anlatılacak ve 2003 yılından 2020'li yıllara geçip oyuna başlayacağız. Oyunda daha önce görmediğimiz modern silahlara sahip olabileceğiz.  Oyunda oynayacağımız iki kardeş ise tamamen karşıt hayat tarzlarında olacak ve karşı karşıya gelecek. Görünüşe göre erkek kardeş, gerçek dünyadaki hükümet kuruluşu olan Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi'nin (DEA) bir parodisi olan DOA için bir ajan oluyor. Ancak kız kardeşi, kartelden kendi yöntemiyle intikam almaya çalışacak ve onların tetikçilerinden biri olmak için ebeveynlerini öldüren aynı kartelin saflarında yükselmeye çalışacak.

GTA 6 ne zaman çıkacak?

Oyunun en az 4 farklı mekanda geçeceği söylentiler arasında. Bunlar: Vice City, Carcer City, Kolombiya ve Küba. Hikayenin başlangıcının ise Brezilya'da başlayabileceği belirtiliyor. Önemli bir geliştirme olarak yıkılabilir ve tahrip edilebilir binalar oyunun temel özelliklerinden olacak. Grand Theft Auto Online ile ilgili de bilgi veren Matheus, Rockstar'ın haritayı genişleteceğini ve Liberty City'nin yanı sıra "Cops 'n Crooks modu" gibi daha fazla aktivite ekleyeceğini belirtti. Sızıntı yapan kişi ayrıca, Carcer Soul FM adlı biri de dahil olmak üzere oyuna 20 kadar yeni radyo istasyonunun gelebileceğini söyledi. 2024'te piyasaya çıkması beklenen oyundan önce GTA 4 için bir remaster oyunu yayınlanacak. Bütün bunlar doğru çıksa bile GTA 6'nın hala aktif olarak geliştirilme aşamasında olduğunu unutmamalıyız . Bu yılın başlarında onaylandıktan sonra GTA VI , diğer sızıntılara göre 2026'ya kadar çıkmayabilir.