Artık Discord sunucunuz üzerinden para kazanabileceksiniz! Artık Discord sunucunuz üzerinden para kazanabileceksiniz!

9 Ağustos günü yaşanan olayda, Google veri merkezinde bulunan sunucular yangından büyük zarar gördü. Sadece mal kaybı yaşanmayan olayda elektrik personelleri oldukça ağır yaralandı. Elektrik kazası sonucu oluşan yangında üç personel ağır yaralanırken, bahsi geçen yangın dünya genelindeki Google arama sonuçlarını da oldukça fazla etkilediği belirtiliyor. Ciddi problemlerle karşılaşan bazı web siteleri, '500' hataları ve aynı zamanda indeksleme gibi sorunlar yaşandı.

google veri (2)-1

Google sıralanmalarında ciddi dalgalanmalar yaşandı

Birçok yeni kurulu web sayfaları çok geç düşen indeksler alırken, bazı mevcut sayfalar ise arama sonuçlarında hiç bir şekilde gösterilmemeye başladı. Bunun yanı sıra aynı zamanda arama sıralamalarında ciddi denecek dalgalanmalar yaşandı.

google veri (1)

Google'da bir mühendis olan John Mueller, Google olarak arama sonuçlarındaki yaşanan sorunların farkında olduklarını ve en kısa sürede düzelteceklerini belirtti.

"Bugün Google'ın Council Bluffs, Iowa'daki veri merkezinde meydana gelen ve üç kişinin yaralanmasına sebep olan elektrik kazasının farkındayız. Tüm çalışanların sağlığı ve güvenliği en büyük önceliğimizdir. Durumu kapsamlı bir şekilde araştırmak ve gerektiğinde yardım sağlamak için ortaklarımız ve yerel yetkililerimizle iletişim halindeyiz."