Google'un yeni etkinliğinde şirketin ilk akıllı saati Google Pixel Watch tanıtıldı. Peki Google'ın akıllı saat sektörüne girdiği Pixel Watch kullanıcılara ne gibi özellikler sunuyor?

Google Pixel Watch'un özellikleri

Google Pixel Watch görünüş olarak oval ve çizgisiz bir yapıya sahip. Ekranı dairesel bir biçime sahip ve yan panelde biri döner şekilde diğeri ise buton şeklinde 2 tuş yer alıyor. Cihazın mikrofonu da saatin tuşlarının alt kısmında.

Wear OS işletim sistemine sahip olan Google Pixel Watch, Google'ın Haritalar, Asistan, Cüzdan gibi tüm hizmetlerini destekliyor.  Google'ın açıklamasına göre akıllı ev ürünleri de akıllı saat üzerinden yönetilebilecek. Bununla birlikte telefondaki uygulamalarınızı da saat üzerinden kontrol edebileceksiniz.

Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı? Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı?

6876cf46643702e3961e10d5a274fa6956beae64

50 metreye kadar suya dayanıklı olan Google Pixel Watch'ın pili ise 300 mAh boyutunda. Bu batarya yaklaşık 1 gün kullanım imkanı sunuyor. Dahili GPS ve LTE modeme de sahip olan saat, çok farklı kordon tasarımlarıyla kullanıcıya sunulacak.

Bazı Avrupa ülkeleri ile ABD'de resmi olarak satışa çıkacak akıllı saatin Türkiye'ye gelme olasılığı resmi olarak bulunmuyor. 

Editör: Burak Karahan