Genelde internette bilmediğimiz bazı bilgiler ararken karşımıza 'iğrenç' olarak nitelendirebileceğimiz görüntüler, herkesin karşısına bir kere olsa da çıkmıştır. Bu konu üzerine bir gönderi oluşturan Reddit kullanıcıları, internette aratılmaması gereken bu kelimeler hakkında uyardı. 

(Uyarı: Bu kelimeleri aratıp aratmak sizin elinizdedir  ve bu aratma sonuçlarından bazıları oldukça ürkütücü görüntüleri beraberinde getirebilir...)

Degloving

Eğer daha önce merağa kapılıp bilmediğiniz bir tibbi terimi arattıysanız, büyük pişmanlıklar içinde kalacağınız görüntüler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir Reddit kullanıcısı internette rastgele denk geldiği travmatik bir yaralanma terimi olan 'degloving' kelimesini aratması üzerine günlerdir aklından çıkmayan görüntülere maruz kaldığını söyledi. Bilmeyenler için degloving, "derinin ve dokunun üst katmanlarının altta yatan kas, bağ dokusu veya kemikten kopmasıyla sonuçlanan travmatik bir yaralanma" anlamına gelir.

Kalkülüs Köprüsü

Reddit'ten başka bir uyarı niteliğinde olan Google araması ise, "Calculus Bridge" veya Türkçesiyle 'Kalkülüs Köprüsü'dü. Kulağa bir bulutlar içinde yükselen dev bir köprü olarak gelse de kesinlikle öyle değil...

googleda arama

Mide bulandırıcı bir görüntü olan, 'Kalkülüs Köprüsü' ağız içinde oldukça fazla biriken ve dişleri birleştiren bir diş plağıdır.

Trifobi

Reddit kullanıcılarının en çok dile getirdiği arama ise 'Trifobi' oldu. Trifobi, en basit anlamıyla düzenli olarak tekrar eden delikli yüzeylerden rahatsız olma durumudur. Eğer bu kondisyonunuzdan haberiniz yoksa, görüntüler karşısında çok rahatsız olacağınız konusunda şimdiden sizleri uyaralım...

googleda arama-1

Eğer bir kişi bilmediğiniz bir şeyden bahsettiğinde ilk aklınıza gelen şey Google'da aramaksa, bunu arama motoruna başvurmadan önce durup düşünmek isteyebilirsiniz. Veya en azından görüntü sonuçlarından uzak durmaya çalışın.

Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar! Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar!

Editör: Enes Sapmaz