Üretken yapay zekanın bu hafta AB'de piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak IDPC Komiser Yardımcısı Graham Doyle, ajansının "ayrıntılı" bir gizlilik brifingi sırasında veri değerlendirmesi veya destekleyici bilgisi vermediğini söyledi.

Doyle'a göre, Komisyon hâlâ Bard'ı hala incelemeye devam ediyor. Bu soruşturmanın ne zaman tamamlanacağını kararsız kılıyor, ancak Google diğer AB veri düzenleyicileri ile mümkün olan en kısa sürede bilgi paylaşmayı planlıyor.

google-5

xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı! xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı!

Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada, şirketin çabalarını uzmanlar ve hükümetlerle görüştükten sonra Bard erişimini "sorumlu bir şekilde" genişletme sözü verdiğini söyledi.

Google, potansiyel kullanıcıların bir bekleme listesine kaydolmasına izin verdiği Mart ayında Bard'a erişimi genişletmeye başladı. Mayıs ayında bekleme listesini kaldırdı ve kullanılabilirliği 180 ülke ve bölgeye daha genişletmişti.

Editör: Enes Sapmaz