Son yılların en önemli oyunlarından biri olan ve rekor gelir açıklayan oynaması ücretsiz aksiyon RPG oyunu Genshin Impact'in anime uyarlaması geliyor.

Geliştirici miHoYo (Hoyoverse), Genshin Impact için bir anime yapılması için animasyon stüdyosu Ufotable ile iş birliği yaptı. İki ekip Genshin Impact'in Teyvat dünyasını bu kez anime olarak hayranlara sunmaya çalışacak.

Ufotable daha önce God Eater ve Tales of Zestiria the X gibi oyunlar üzerinde de görev almıştı. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi stüdyonun anime versiyonundan gelen ilk görüntüler, oyundan çok uzak bir tarza görünmüyor.

Resmi bir Genshin Impact anime duyurusunun bu kadar uzun sürmesi biraz şaşırtıcı. Çünkü oyun genel olarak animelerden ilham alan bir sanat tarzına sahip ve açıkçası bir anime uyarlaması için oldukça hazır durumdaydı.

Diğer birçok önemli oyun, son yıllarda animasyon dizilerine dönüştürüldü. Cyberpunk 2077 oyunundan Netflix yapımı Cyberpunk: Edgerunners'ı ve League of Legends dizisi Arcane izleme fırsatı elde etmiştik.

Hayranların Genshin Impact animesini ne zaman ve nerede izleyecekleri belli değil . Bununla birlikte, fragmanın yalnızca konsepti gösterdiği ve Ufotable işbirliğine uzun vadeli bir proje olarak atıfta bulunduğu göz önüne alındığında, ilk sezonun başlamasına biraz zaman olabilir.

Anime duyurusunun yapıldığı sunumda oyunun yeni 3.1 sürümüyle ilgili detaylar da paylaşıldı. Güncelleme, Sumeru'nun yeni bölgesini genişletecek ve oyunun ana hikayesini devam ettirecek. King Deshret'in Mozolesi, zindanlar, yeni Archon Görevleri, daha fazla silah, üç oynanabilir karakter, iki yeni boss ve daha fazlası bu sürümde karşımıza çıkıyor.

Efsane oyun fuarı geri dönüyor! E3 2023'ün tarihi belli oldu Efsane oyun fuarı geri dönüyor! E3 2023'ün tarihi belli oldu

Ayrıca oyunun 3.3 sürümünde oyuna kalıcı bir kart oyununun da ekleneceği açıklandı.