Bir fotoğrafınızın arka planından memnun değil misiniz? Ya da herhangi bir nesneyi bir görüntüden kesip kolayca almak mı istiyorsunuz? Reklamlar, filigranlar ve uygulama için satın alma işlemleri olma...

Bir fotoğrafınızın arka planından memnun değil misiniz? Ya da herhangi bir nesneyi bir görüntüden kesip kolayca almak mı istiyorsunuz? Reklamlar, filigranlar ve uygulama için satın alma işlemleri olmadan Erase.bg isimli uygulama ile bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Erase.bg nedir? Nasıl kullanılır?

Piyasada birçok fotoğraf-resim editör uygulamaları var ancak birçoğunun yapamadığı işlemlerden biri de arka planları kolayca kaldırmak. Dikkat dağıtıcı bir zemini kaldırmak için Photoshop’ta saatlerce uğraşmak yerine bu işi hızlıca yapan bir uygulama olan Erase.bg’yi size anlatacağız. Tamamen ücretsiz olan bu arka plan kaldırma aracı, herkesin kullanımına açık. Android veya iPhone cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu uygulama aynı zamanda web sürümüyle de hizmet veriyor.

Erase.bg kullanımı

Uygulamayı açtıktan sonra sizden galerinize erişmek için izin isteyecek. Bu izni verdikte sonra görüntü yükle butonu ile istediğiniz görseli açın. Uygulama, görselin yüklenmesi ve dönüştürülmesi için biraz bekleyecek. Ve İşlem bu kadar. Şeffaf arka plana sahip olan görüntüyü indirmek istiyorsanız “Orijinal Boyutu İndir” (Download Original Size) düğmesine basarak kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda Erase.bg uygulamasında “Düzenle” butonunu kullanarak arka planı da düzenleyebilirsiniz. Benzer şekilde web sürümünde de istediğiniz görüntüyü yükleyerek arkaplanı kaldırabilirsiniz.