Az parayla hızlı zengin olma ve kripto para dolandırıcılıkları

Dolandırıcıların en büyük hedef kitlesinden biri de az çabayla çok para kazanmak isteyen, küçük yatırımla iyi gelir elde etmek isteyen insanlar. Bunun da son zamanlardaki en büyük yöntemi olarak kripto paralar görülüyor. Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medyası da bu nedenle kripto paraları kullanarak insanların paralarını çalan dolandırıcılar için bir cennet durumunda. Genellikle bu teklifler kulağa gerçek olmayacak kadar iyi gelirler. Elon Musk'ın size rastgele kripto para hediyesi vermesi gibi...

Bu tip hızlı para kazanma, kripto para hediyesi gibi dolandırıcılıklara dikkat etmelisiniz.

Ünlü BT güvenlik şirketi ESET, dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması TikTok'ta dolandırıcıların kullandığı yöntemleri ve bunlara karşı nelere dikakt etmemiz gerektiği konusunda önemli detaylar paylaştı.

TikTok her geçen gün daha da büyüyen bir platform haline geliyor ve tabii ki bu da dolandırıcıların platforma akın etmesine neden oluyor. TikTok, sadece altı yıl içinde kısa videoların paylaşıldığı ve görüntülendiği üstün bir sosyal medya platformu haline geldi. Bugün ise Birleşik Krallık ve ABD’deki kullanıcılar YouTube’a kıyasla TikTok'ta daha fazla zaman geçiriyor.

Siber suçlular birçok farklı yöntemi kullanıyor ve trendleri takip ederek kullanıcıları bu şekilde tuzağa düşürmeye çalışıyor. Peki TikTok'taki dolandırıcılara karşı ne gibi yöntemler alabiliriz? İşte dikkat etmeniz gereken 5 TikTok dolandırıcılık yöntemi.