Çekya'da bir otobanda kaydedilen ve dönemin GP2 ya da şimdi adıyla Formula 2 aracı olduğu tahmin edilen Dallara marka aracın görüntüsü herkesi şaşırttı. Peki kırmızı rengiyle Çekya'nın bir otobanında hız yapan Formula 2 aracının trafiğe çıkması serbest mi?

İşte Formula aracının Çekya otobanında çekilen görüntüleri:

Eğer çok paranız varsa ve bir Forumla aracı satın alsanız bile ilk olarak teknik anlamda trafiğe çıkmanız oldukça zor. Aracın çalışması için belli bir sıcaklığa getirmeniz gerekir ve bu yüksek güçlü araçların normal trafikte kullanımı hem tehlikeli hem de araç için risklidir.

Ancak Çekya'da bir kişi bunları umursamadan formula aracıyla otobana çıkmış ve görüntüler internette viral olmuş durumda. 

ASELSAN ve Karsan'dan ortak elektrikli minibüs için anlaşma: Yerli üretim parçalar kullanılacak ASELSAN ve Karsan'dan ortak elektrikli minibüs için anlaşma: Yerli üretim parçalar kullanılacak

Aracın doğal olarak ruhsatsız olması nedeniyle sürücüye büyük cezalar gelmesi bekleniyor.

Daha önce de benzer bir olaya karışmış

Orta Bohemya Polis Sözcüsü Vlasta Suchankova yaptığı açıklamada, “Yarış arabası ile ilgili henüz bir işlem başlatmadık fakat görünüşe göre bunun 2019 yılındaki sürücü olduğunu düşünüyoruz. Bu araçların trafiğe çıkması yasaktır. Ayrıca plakaları ve sinyal lambaları bulunmuyor. Eğer sürücüyü yakalayabilirsek 5 bin ila 10 bin çek korunası (yaklaşık 200 ila 400 euro) para cezası ve 6 aydan 1 yıla kadar ehliyete el koyma cezası ile cezalandırılacaktır” dedi.

2022-08-15 10_42_40-Window

Çekya’da 2019 yılında benzer bir araçla otoyola çıkan ve kazaya sebebiyet veren sürücünün, kullandığı araç daha sonra park edilmiş halde bulunmuştu. Kaza nedeniyle mahkemeye çıkarılan 45 yaşındaki araç sahibi, aracı kullanmadığını söyleyerek suçlamaları reddetmişti. Sürücünün mevcut görüntülerde kask takması nedeniyle kimliği tespit edilememesi nedeniyle mahkeme, delil yetersizliğinden aracın sahibini serbest bırakmıştı. 

Cem Bölükbaşı'dan esprili paylaşım

Görüntülerin viral olmasının ardından ülkemizi Formula 2'de temsil eden yarış pilotumuz Cem Bölükbaşı, Twitter hesabından "Valla ben değilim" diyerek eğlenceli bir paylaşım da yaptı.

ed230a64a9c472abaabaadd202aaaa2b79b221cd