İtalyan süper otomobil üreticisi Ferrari'nin tarihinde bir ilke alarak piyasaya süreceği yeni SUV'si Ferrari Purosangue'dan heyecanlandıran bir video geldi. 

Ferrari tarihinin ilk SUV aracı olacak Purosangue için Ferrari'nin resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapıldı. Videoda aracın tanıtılacağı tarih ve bu muhteşem aracın sesini ve silüetini de görebiliyoruz.

İşte Ferrari Purosangue için paylaşılan video:

Ferrari Purosangue'ın turboşarjlı V8 motora sahip olacağı dedikoduları vardı ve bu sesten de dedikoduların doğru olduğunu söyleyebiliriz. Ön farlarında oldukça ince bir tasarıma yer verilen Purosangue adeta gözlerini kısarak bakıyor.

Videoda ilgi çeken kelimelerden biri de ‘Relenless Innovation’, yani ‘Amansız Yenilikler’. Daha önce Purosangue hakkında bildiklerimizi ve tahminlerimizi sıralamıştık ancak bu sözler Ferrari Purosangue’nin sandığımızdan çok daha fazlasını sunacağını öne sürüyor.

Darısı başımıza: Çin, elektrikli araçlardaki vergi muafiyetini uzattı! Darısı başımıza: Çin, elektrikli araçlardaki vergi muafiyetini uzattı!

Ferrari, Purosangue’yi 13 Eylül Salı günü Türkiye saatleriyle saat 20.00’da tanıtacak. Ferrari Purosangue'ın beklenilen özellikleri arasında aracın önünde orta motor, 5 saniye'de 0-100 km/s hız ve 3.9 litrelik V8 motor var. Aracın fiyatının ise 250.000 euro seviyesinde olması bekleniyor.