Twitter rengarenk oluyor: İşte farklı renklerdeki yeni onay rozetleri ve anlamları Twitter rengarenk oluyor: İşte farklı renklerdeki yeni onay rozetleri ve anlamları

Haziran ayında, Pennsylvania'daki Doğu Pennsboro İlçe Polisine yapılan bir şikayet , sosyal medya platformu Facebook'ta insan kalıntılarının satıldığı yönündeydi. Polis bir ay sonra ikinci bir şikayet aldı ve arayan kişi bir evin bodrumunda insan kalıntıları olduğunu ve 5 galon kutu içerisinde insan organları ve insan derisi bulduklarını söyledi.

Polisin yaptığı aramanın ardından, kalıntılar incelenmesi için adli tıp patologu Dr Wayne Ross'a gönderildi. Çıkan sonuçlar bu parçaların gerçekten de insan organları olduğunu doğruladı. Galonların içerisinde bulunan şeyler arasında, yarım bir kafa, kafa tası sökülmüş tam bir kafa, 3 beyin, bir karaciğer, bir pelvis, üzerine bir meme ucu dikilmiş deri parçası ve 4 adet el vardı.

Polis yaptığı açıklamada, soruşturma ile ilgili yeni deliller bulunduğunu ve şüphelinin Facebook Messenger aracılığıyla insan kalıntılıarı satın aldığını öğrendiklerini belirtti. Polise göre şüpheli Jeremy Pauley'nin vücut parçalarını satın almak için ve satmak için attığı mesajlar bulundu ve tedarikçiyle ilgili soruşturma sonucunda cesetlerin kaynağı bulundu.

Polis, "Arkansas Eyalet Polisi ile birlikte FBI tarafından Arkansas'ta yapılan bir soruşturma, Candace Scott'ın bu vücut parçalarını Arkansas'taki bir morgdan çaldığını ve bu eşyaları Pennsylvania'ya satılık olarak gönderdiğini ortaya çıkardı" dedi ve ekledi: "Bu insan kalıntılarının Arkansas Üniversitesi'ne ait olduğu belirlendi."

Bölge Savcısı Seán M. McCormack, "Bu, otuz üç yıllık savcılık hayatımda karşılaştığım en tuhaf soruşturmalardan biri. Tam her şeyi gördüğümü düşünürken, böyle bir dava karşıma çıktı" diyerek şaşkınlığını paylaştı.

jeremy-pauley-smiling

İnsan parçalarını satın alan adam kefaretle serbest kaldı

Jeremy Pauley, 50 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı. Suç neydi? Muhtemelen beklediğin gibi değil. İnsan kalıntılarının ticareti ABD'de şaşırtıcı bir şekilde yasal ve düzensizdir . 

Cenaze görevlisi Caitlin Doughty, Will My Cat My Eyeballs?: Big Questions From Tiny Mortals About Death adlı kitabında , "Kalıntılar Kızılderili olmadıkça hiçbir federal yasa insan kalıntılarına sahip olmayı, bunları satın almayı veya satmayı engellemez. Aksi takdirde, insan kalıntılarını satıp satamayacağınız her eyalet tarafından belirlenir. En az 38 eyalette insan kalıntılarının satışını önlemesi gereken yasalar vardır, ancak gerçekte yasalar belirsiz, kafa karıştırıcı ve rastgele uygulanır. " diye durumu açıklıyor. 

2012 ile 2013 arasındaki yedi ayda , eBay'de 454 insan kafatasının listelendiğini ve ortalama başlangıç ​​fiyatının yaklaşık 650 dolar olduğunu belirtiyor.