Zoom ve Google Meet gibi online toplantı uygulamaları sağlığı tehlikeye atıyor! Zoom ve Google Meet gibi online toplantı uygulamaları sağlığı tehlikeye atıyor!

Meta çatısı altındaki Facebook, yeni bir güncelleme ile Facebook Messenger deneyimini daha da geliştirecek. Yeni güncelleme kapsamında sohbet temaları, sohbet emojisi tepkileri ve daha fazlası sayesinde sohbetler daha da iyi bir deneyim sunacak. Gücnellemenin detayları Meta tarafından paylaşıldı.

2023-01-25 11_25_29-Window

  • Sohbet temaları: Uçtan uca şifreli sohbetlerde konuşmalarınızı kişiselleştirmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak sohbet temaları ekledik. Düz bir arka plandan bıktınız mı? Swiftie kimlik bilgilerinizi Midnights temasıyla göstermek için sabırsızlanıyor musunuz? Artık uçtan uca şifrelenmiş sohbetler için statik renk ve degrade temalar dahil olmak üzere temalar ayarlayabilirsiniz.
  • Özel sohbet emojileri ve tepkileri: Yanıtınızı kişiselleştirmek mi istiyorsunuz? Uçtan uca şifreli sohbetlerde emoji tepkilerinin tam menüsünü görebilir ve hızlı tepki tepsisini özelleştirebilirsiniz.
  • Grup profil fotoğrafları: Arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınızla farklı sohbetler için grup profil fotoğrafları seçin.
  • Bağlantı önizlemeleri: Bir bağlantının sizi nereye götürdüğünü daha üzerine tıklamadan görebilmeniz için uçtan uca şifreli sohbetler için bağlantı önizlemelerini yeniden oluşturduk.
  • Aktif Durum: İnsanların ne zaman aktif olduğunuzu görmelerine izin verin, böylece ne zaman aramaları gerektiğini bilsinler. Gizliliğinizi geliştirmek istiyorsanız, bu özelliği kapatmayı da seçebilirsiniz.
  • Android’de Bubbles: Bubbles (arkadaşınızın resminin bulunduğu bir daire), diğer uygulamaları kullanırken mesajları okumanıza ve yanıtlamanıza olanak tanır. Etkinleştirildiğinde, yeni bir mesaj aldığınızda bir balon görünecektir.

Yukarıdaki özellikler Facebook Messenger'da mevcuttu ancak uçtan uca şifreleme içermiyordu. Yeni güncelleme bu özellikler için de uçtan uca şifreleme sunacak. Artık güvenlik konusunda daha iyi bir deneyim kullanıcıları bekliyor.

Meta, bu özelliklerin küresel olarak test edildiğini ve önümüzdeki aylarda milyonlarca kullanıcı için kullanıma sunulacağını duyurdu.