Bazı filmler senaryosuyla ya da oyunculuğuyla öne çıkmak yerine, izleyici götürdüğü farklı dünya ve havasıyla dikkat çekmeyi başarmıştır. Bu filmler kimi zaman anlaşılmaz ilginçlikler içerir ve deyim yerindeyse "Bu hangi kafayla yazıldı?" dedirtir.

Bugün, sizleri çok farklı dünyalara götürecek 5 ilginç film seçtik.

1- Spirited Away

Hayao Miyazaki'nin Spirited Away filmi tüm zamanların en iyi animelerindne biri olmasının yanı sıra, 20. yüzyılın en ilginç yapımlarından da biri. 2 saat boyunca sizleri çok farklı dünyalara sürükleyecek ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan yapım, herkesin izlemesi gereken bir başyapıt.

2- The Green Knight

"Yeşil şövalye, yüzleşmek için zorlu bir savaşa girişen Kral Arthur'un yeğeni Sir Gawain'in hikayesini konu ediniyor. Krallığa olan bağını kanıtlamak için kendisine meydan okuyan düşmanı Yeşil Şövalye'ye karşı zorlu bir mücadeleye girişen Sir Gawain, destansı bir yolculuğa çıkar.”

3- Mandy

Panos Cosmatos'un inanılmaz sinematografisi ve müthiş bir renk şölenine hazır olun. Filmin ilk yarısı inanılmaz bir görsel şölen ve dram ile geçerken, ikinci yarısında bambaşka bir filme dönüşüyor. Nicolas Cage ve öç öykülerini seviyorsanız bu film tam size göre.

4- House (1977)

Japon sinemasının en garip filmlerinden olan House, kaç kere izlerseniz izleyin hala ne olduğunu tam anlayamadığınız filmlerden. Korku filmi olarak o yılların kullanılan elementleri kimi zaman size komik gelse de 90 dakikalık bu film izlerken 10 saatmiş gibi hissettiren garip bir yapıya sahip.

Squid Game'in ilk sezonundan silinen sahne paylaşıldı - VİDEO Squid Game'in ilk sezonundan silinen sahne paylaşıldı - VİDEO

5- Pan's Labyrinth

Guillermo del Toro'nun fantastik bir dünyaya kaçan küçük bir kızın hikayesini anlattığı film, çocukların gözünden savaşın ne kadar sert bir fırtına olduğunu anlatan fakat bunu anlatırken sizi çok farklı bir dünyaya götüren başyapıt.