Her ne kadar telefonunuzun belki Apple tarafından desteği kesilmiş olsa bile size yeterli geliyor olabilir. Telefonunuzu değiştirmek istemiyor ya da maddi durumunuz olmayabilir. Yaşlanan teknolojinin en büyük sorunlarından biri de yazılımdır. Burada bahsi geçen durum ise esmi yazılım desteğinin olmaması değil, üçüncü taraf geliştiricilerin cihazınız için uygulama yapmayı bırakmasıdır. 

Apple'ın en yeni iOS özelliklerine ihtiyacınız olmayabilir, ancak Instagram veya Snapchat iPhone'unuzda çalışmayı durdurursa, bazı problemlerle karşı karşıyasınız demektir. Android tarafında uygulamaların eski sürümlerini cihazınıza yüklemek daha kolaydır.  Bununla birlikte, iOS, kullanıcı güvenliği (ve tabii ki para ) adına bir şeyleri App Store'a kilitliyor ve sizi buraya bağımlı bırakıyor. Bir uygulama artık cihazınızı desteklemiyorsa, büyük olasılıkla indirmenizin engellendiğini göreceksiniz. Fakat bunun da bir çözümü var.

Desteklenmeyen uygulamalar iPhone'a nasıl yüklenir?

Desteklenmeyen cihazınızda çalışacak uygulamaların eski sürümlerini indirmek için App Store'u açın, ardından sağ üstteki profil simgenize dokunun ve Satın Alınanlar'a gidin . Burada, bu Apple Kimliğinden indirdiğiniz her uygulamanın kronolojik bir listesini göreceksiniz. Cihazınızda olmasını istediğiniz ancak teknik olarak desteklenmeyen bir uygulama bulana kadar kaydırın. Ardından yandaki iCloud indirme simgesine dokunun.

Sistemin yüklenmesini bekledikten sonra, geçerli uygulamanın cihazınızda desteklenmediğini, ancak daha eski bir sürümün desteklendiğini bildiren bir uyarı görürsünüz. Buradan, “İndir”e dokunun; iPhone veya iPad'inize daha eski, desteklenen bir sürüm yüklenir. Ve böylece eski sürümü yüklemiş olursunuz.

50163-98454-29969-48822-000-3x2-Download-old-versions-of-apps-xl-xl

Çift ön kameralı Xiaomi Civi 2 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı Çift ön kameralı Xiaomi Civi 2 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Geçmişte uygulamayı satın almadıysanız ne oluyor peki? Tabii ki bu yöntem çalışmaz ancak buna da bir çözüm var.  İkinci, daha yeni bir Apple aygıtına erişiminiz varsa, Apple Kimliğinizde oturum açmak için bu aygıtı kullanın ve ardından uygulamayı indirin. Eski cihaza döndüğünüzde uygulamayı, Satın Alınanlar sayfanızın en üstünde indirmeye hazır halde bulacaksınız.

Yine de, bu hile zamanın %100'ünde çalışmayacaktır . Uygulamanın kendisinin cihazınızla uyumlu olması gerekirken, hizmet de öyle. Örneğin Netflix, uygulamanın "uyumlu" bir sürümünü eski bir cihaza indirmenize izin verebilir, ancak akış hizmeti yalnızca desteklediğini destekler. Cihazınız kendi tarafında desteklenmiyorsa Netflix uygulamasının hiçbir sürümü gerçekten çalışmaz.

Kaynak