Elon Musk'ın kurduğu, inovatif teknolojiler üreten altyapı ve tünel inşaat şirketi The Boring Company, yaptığı açıklama ile bu yıl sonunda "Hyperloop" sisteminin tam ölçekli testlerine başlayacakların...

Blizzard'dan World of Warcraft için yeni adım! Blizzard'dan World of Warcraft için yeni adım!
Elon Musk'ın kurduğu, inovatif teknolojiler üreten altyapı ve tünel inşaat şirketi The Boring Company, yaptığı açıklama ile bu yıl sonunda "Hyperloop" sisteminin tam ölçekli testlerine başlayacaklarını duyurdu. https://twitter.com/boringcompany/status/1518615207035039745 Hyperloop, tapray teknolojisi ile geliştirilmekte olan üst düzey bir hızlı ulaşım aracıdır. Araç, üst düzey ray ötesi sistem olarak tanımlanmakta. Milyarder iş adamı Elon Musk'ın ilk olarak 2013'te dile getirdiği ve insanları yüksek hızlarla hareket eden tüpler vasıtasıyla taşıma projesi olan Hyperloop (Hızyuvar), bu yıl tam boyutlu olarak test edilmeye başlıyor.

Uçak hızlarına ulaşılacak

Hyper loop sistemi için daha önce yapılan açıklamalarda, 3.2000 km'den daha kısa mesafeler için seyahat etmenin en hızlı yolu denilmişti. Sistem, başarılı olarak hayata geçirilirse karadan 1.100 km/s hıza kadar seyahat etmeyi mümkün kılacak. Örnek vermek gerekirse bu sistem ile İstanbul-Ankara arası sadece yarım saatte seyahat edilebilecek. Uçaklarda olduğu gibi iniş ve kalkışta zaman kaybedilemyecek. Üstüen üstlük havaalanlarındaki gibi erkenden gitme gibi bir durum da yaşanmayacak.