Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli otomotiv markası Tesla'nın hisselerinde büyük bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün Musk'ın Twitter'ı satın almasının a...

FED faiz artırdı, teknoloji devleri 1 trilyon dolar değer kaybetti! FED faiz artırdı, teknoloji devleri 1 trilyon dolar değer kaybetti!
Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli otomotiv markası Tesla'nın hisselerinde büyük bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından yaşanması "Neden?" sorularını da beraberinde getirdi. Elon Musk Twitter'ı satın alınca Tesla hisseleri neden düştü? Elon Musk, daha öcne %9,2'sini satın aldığı Twitter'ın tamamını satın almak için şirket ile 44 milyar dolar karşılığında anlaşmaya vardı. Musk'ın Twitter'ı satın alması birçok farklı sektörde tepkiyle karşılandı. Piyasalar da bundan etkilenirken, Musk'ın bugüne gelmesini sağlayan markası Tesla hisselerinde büyük düşüş yaşandı. Tesla hisselerinin bir anda çakılmasının nedeni: Musk’ın Twitter’ı satın almak için Tesla’daki hisselerinin bir bölümünü satacağı yönündeki haberlerin, Tesla yatırımcılarını tedirgin etmesiydi.

Tesla, 24 saatte 126 milyar dolar değer kaybetti

Tesla, hisselerinde büyük düşüşle başladığı salı gününü düşüşü sürdürerek sonlandırdı. Şirket hisseleri yalnızca bir gün içinde %12,18 oranında değer kaybı yaşadı. Bu değer kaybı, Tesla’nın piyasa değerinin yine bir günde 126 milyar dolar erimesine neden oldu. Şirket, son 1 aylık zaman dilimindeyse toplam %19,73’lük değer kaybetti. Tüm teknoloji devlerinin hisselerinde düşüş görülüyor olsa da Elon Musk ile ilişkili şirketlerde bu düşüşün daha fazla olduğu görüldü. Musk’ın satın aldığı Twitter hisseleri de %3,89 oranında düşüş yaşadı ve 49,68 dolar seviyesine çekildi. Elon Musk, Twitter’ı hisse başına 54,20 dolar ödeyerek satın alacak.