Yılan hikayesine dönen Twitter'ın Elon Musk tarafından satın alınması konusu hala tartışılmaya devam ediyor. İlk başta Twitter'ı satın alacağını açıklayan fakat sonrasında anlaşmadan vazgeçen Elon Musk'a Twitter tarafından bir dava açılmıştı.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter üzerinden son dönemde konuyla ilgili paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Takipçilerine sahte hesaplarla ilgili sorular soran Elon Musk, anketler açmaya başladı. Son olarak ise Twitter CEO'su Parag Agrawal'a çağrıda bulunan Elon Musk, halka açık bir münazara yapmak istediğini ve Twitter'daki botlar konusunu konuşmak istediğni söyledi.

Attığı tweette açık bir Twitter CEO'suna açık bir münazara çağrısı yapan Elon Musk, şunları da söyledi:

"Twitter, 100 hesabı örnekleme yöntemini ve gerçek olduklarının nasıl doğrulandığını basitçe sağlarsa, anlaşma orijinal şartlarında devam edebilir. Twitter'ın günlük %5'ten az sahte veya spam kullanıcıya sahip olduğunu halka kanıtlamasına izin verin."

Takipçilerine konuyla ilgili bir de anket açan Elon Musk, onlara sahte hesapların Twitter'ın günlük kullanıcı tabanının yüzde beşinden daha azını oluşturduğuna inanıp inanmadıklarını sordu. Ankette oy kullananlar %65 oranında "Hayır" seçeneğini seçti. 

WhatsApp'ın sinsilere "dur" diyeceği özellik işte böyle gözükecek! WhatsApp'ın sinsilere "dur" diyeceği özellik işte böyle gözükecek!

Twitter CEO'su Parag Agrawal, Elon Musk'ın bu sözlerine nasıl cevap verir bilinmior. Şirketin birkaç gün içinde bitme ihtimali bulunan Musk aleyhindeki davası 17 Ekim'de başlayacak.