Elon Musk, Twitter'ın teknik problemleriyle boğuşması için, iPhone'un operatör kilidini kırması ve PlayStation 3'ü hacklemesi tanınan George Hotz'u işe aldı. Tabii tüm teknik sorunlarla Hotz ilgilenmeyecek. Twitter'ın şu anda öncelikli olarak bozuk olan arama işlevini düzeltmek için George Hotz görevlendirilecek.

Darp görüntüleri olay olmuştu: Apple fabrikası özür diledi ama... Darp görüntüleri olay olmuştu: Apple fabrikası özür diledi ama...

Musk daha önce hacker'ı Tesla için kiralamaya çalıştı, ancak şartlar konusunda anlaşamadıkları için bu birliktelik o dönemde gerçekleşmemişti. Hotz daha sonra Tesla'nın otopilot yapay zekasına karşı rakip bir yazılım geliştiren bir şirket olan Comma AI'yi kurdu.

Elon Musk o dönemde George Hotz gibi birinin Tesla gibi dev bir şirkette başarılı olamayacağı konusunda açıklamalar yapmıştı. Fakat görünen o ki Musk o zamandan beri önemli bir fikir değişikliği yaşamış. Şimdi muhtemelen bütün bir mühendislik ekibini iş alması gereken bir konu için Hotz'u görevlendirdi.

173159054-37b804c2757c96de5db7a7f26f36a2cc4eb15985

Hotz Twitter'da 12 hafta geçirecek ve bu dönemde çok uzun süredir tartışma konusu olan  oturum açma açılır penceresinden kurtulmak, arama sonuçlarının alaka düzeyini artırmak gibi planları var. Hotz ayrıca Twitter'daki görevinde San Francisco'daki yaşam masrafları dışında hiçbir şey kazanmayacağını dile getirdi. Yani bir nevi danışmanlık verecek ancak stajyer gibi çalışacak diyebiliriz. Hotz'un neden böyle bir anlaşma istediği ise bilinmiyor.

Hotz'un Twitter'da yaşam kalitesini artıracak birçok konuda önemli çalışmalarda yer alacağı konusudna birçok insan hemfikir olmuş durumda.