Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para borsalarını manipüle ettiği gerekçesiyle çok tepki çekse de Twitter üzerinden paylaşımlarına devam ediyor.

Elon Musk’ın son yaptığı paylaşım DogeCoin ile alakalı. Ancak bu kez Doge ve Matrix’i birleştirerek esprili bir internet meme’i paylaştı.

Elon Musk’ın daha önceden The Matrix hayranı olduğunu simülasyon teorisi üzerine yaptığı konuşmadan da biliyoruz. Geçtiğimiz yıl, “Take the red pill” tweet’i ile filme olan tutkunluğunu bir kez daha doğrulayan girişimci, bu defa Matrix’i kripto paralara bağladı.

“Dogecoin paranın ta kendisi”

Elon Musk son paylaştığı meme ile Dogecoin maskotu Doge ile The Matrix’in ana karakteri Neo’yu buluşturdu. İşte paylaştığı tweet:

Elon Musk tarafından paylaşılan eğlenceli görselde Neo, Shiba Inu başlı Morhpeus’a, “Bana Dogecoin ile çok para kazanabileceğimi mi söylemeye çalışıyorsun?” sorusunu yöneltiyor. Cevap olarak ise “Hayır Neo, sana Dogecoin’in paranın ta kendisi olduğunu söylemeye çalışıyorum” cevabını alıyor. Bu sayede ünlü iş insanı, fiyat paraya olan bakışını yeniden gündeme taşıyor.

25 Temmuz 2021 Pazar günü saat 15:21 itibarıyla Dogecoin 0.1955 dolardan işlem görüyor.

OKUYUN  Rapçi Akon, Uganda da kendi fütüristik şehrini inşa ediyor!