Henüz 14 yaşındayken milyar dolarlık servet kazanan Kevin David Lehmann, 18 yaşına geldiğinde ilk kez Forbes‘in milyarder listesinde yer aldı. Dünyanın en ünlü iş ve finans odaklı medya kuruluşlarından biri olan Forbes, geçen gün 2021’in en zengin insanlarını açıkladı. Forbes‘un paylaştığı rapora göre 2021 yılı itibarıyla dünyada 2.755 kişi “dolar milyarderi” unvanına sahip.

3,3 milyar dolarlık servetiyle dünyanın 925’inci en zengin kişisi olan Kevin David Lehmann, 14 yaşında “milyarder” seçildi ancak çok genç olduğu ve mahremiyetine saygı gösterilmesi gerektiği için hiçbir fotoğrafı veya röportajı yayınlanmadı. Bu durum bugün bile devam ediyor ve Forbes bugün 18 yaşında olmasına rağmen dünyanın en zenginlerinden biri olarak gösterilen Lehmann‘ın bir fotoğrafını milyarderler sayfasında paylaşmıyor. Peki, merak edilen soruya gelelim; Bir insan nasıl 14 yaşında bir milyarder olabilir? Aslında Lehmann, “milyarder” unvanını tıpkı bir soyadı gibi babasından devraldı. 1973 yılında kurulan Dm-Drogerie Markt ilaç zincirinin ortağı olarak yüzde 50 hisseye sahip olan Günther Lehmann, hisseleri 2017 yılında sessizce oğlu Kevin David Lehmann‘a devretti.

Kevin’e hisseler devredildiğinde sadece 14 yaşında olduğu için varlıkları bir vekil tarafından yönetiliyordu, ancak bugün konumuz olan Kevin David Lehmann 18 yaşına girdi ve varlıklarının yönetimini devraldı. Sosyal medyada öne çıkmayı seven çoğu milyarderin aksine, Kevin David Lehmann‘ın bir sosyal medya hesabı bile yok. Arada milyarlarca dolar olmasına rağmen Dm-Drogerie Markt‘ın ortağı olduğu 1976 yılından bu yana şirket operasyonlarında yer almayan Peder Günther Lehmann‘ın arka planda bir yatırımcı rolü oynadığını düşünürsek, çok Kevin David Lehmann’ın yaşam tarzının nereden geldiğini tahmin etmek kolay olsa gerek.

OKUYUN  Yine bir 'Tosuncuk' vakası! 2 milyar dolarlık vurgunla yurt dışına kaçtı....