Hafta sonu çöken kripto para piyasaları toparlanmaya başladı. Bir günde %14’ten fazla değer kaybederek 51 dolar seviyelerine düşen Bitcoin’de yaşanan toparlanma emareleri sayesinde piyasalardaki karamsar hava dağıldı. 

Bitcoin, son yılların en popüler yatırım araçlarından biri ve son zamanlarda sık sık haberlerimizin konusu haline geldi. Bunun olmasının ana nedeni, Bitcoin ve diğer para birimlerinin de dahil olduğu kripto para piyasasının yükselişinden, yani en yoğun sezonun yaşanıyor oluşundan kaynaklanıyor. Bu sezon, kripto para yatırımcılarının yüzü ciddi şekilde gülmüştü. 

Ancak geçtiğimiz hafta sonu, kripto para piyasalarında çok büyük düşüşler yaşandı. Bu olayların ana nedeni, kripto para madencilerinin yaygın olduğu Çin’in Xinjiang (Sincan) bölgesinde yaşanan elektrik kesintisiydi. 

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 60 bin dolar seviyesinin üstünde kaldı ve satışların başlamasıyla birlikte %14’ten fazla değer kaybederek 51 bin dolar seviyelerine indi. Yatırımcıları diken üstünde hissettiren bu düşüş, kısa süreli oldu. 

Ani düşüş sonrası bitcoin 57 bin…

Bu içeriğin yatırım tavsiyesi olmadığını Megabayt ekibi olarak hatırlatalım.

OKUYUN  Bu uygulama sesten COVID-19 tespiti yapıyor!