Çin hükümeti yaptığı açıklama ile birçok kripto para borsasını ve madencilik faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştı. Kapatılan kripto para borsaları arasında en dikkat çekeni ise Binance olmuştu. Binance için bir kötü haber daha geldi.

İtalya’dan şok karar

İtalya’daki piyasa düzenleme ve gözlemleme kurulu CONSOB, Binance‘in ülkede faaliyet yürütme yetkisi olmadığını söyledi. Kurum yaptığı açıklamada “Consob yatırımcıları uyarıyor şirketin ” Binance Grubu olarak adlandırılan sitede www.binance.com aracılığıyla, “İtalya‘da yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamak için yetkili değilsiniz.” ifadeleri yer aldı. Binance kripto para borsasını yasaklayan İtalya’nın bu kararı sonrasında kripto para borsalarının nasıl tepki vereceği merak konusu. Konuyla ilgili açıklama yapan bir Binance yetkilisi, “Düzenleyicilerle çalışırken işbirlikçi bir yaklaşım benimsiyoruz ve uyum yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz” dedi.

Haziran ayının başında yine aynı şekilde İngiltere de, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ı yasaklamıştı. Açıklanan engel nedenle arasında genellikle tüketicinin korunması, dijital paraların kara para aklamakta ve suç faaliyetlerinde kullanılmasının önlenmesi yer alıyor.

OKUYUN  İşte Türkiye genelinde yapılan aşı sayısı