Kripto paralarla ilgili birçok görüş mevcut. Kimi iyi bir yatırım aracı görse de kimi de emin olamayıp yatırım yapmamayı tercih ediyor. Dijital paralar ile ilgili her gün bir gelişme yaşanırken  bu kez de Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, kripto para birimi Bitcoin ile ilgili bazı açıklamalar yaptı.

Schnabel’e göre Bitcoin tanımlanabilir paranın özelliklerini taşımıyor. Bu yüzden de Schnabel, Bitcoin’i, fiyat dalgalanmalarına maruz kalabilen spekülatif bir varlık olarak tanımladı.

Bir süre önce Isabel Schnabel, yaptığı bir röportajda; kendisinin ve Merkez Bankası’ndaki arkadaşlarının Bitcoin’i bir para olarak tanımlamanın yanlış olduğuna kanaat getirdiklerini ifade etti.

Konuyla ilgili sürekli Tweet atan Elon Musk sorulduğunda ise Schnabel; “O, bunu yapma özgürlüğüne sahip” şeklinde cevap verdi.

Yine röportaj sırasında Schnabel’e, Avrupa Merkez Bankası’nın kendi dijital para birimi de soruldu. Schnabel bu soruya; dijital para biriminin sağlıklı ve düzgün ilerleyebilmesi için çok fazla hazırlık gerektirdiğine dikkat çekti ve Avrupa Merkez Bankası’nın çıkaracağı dijital para birimini, insanların diğer paralardan çok daha hızlı benimseyeceğini  söyledi.

Siz kripto paraların geleceğiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Bu paralara, herhangi bir sınırlama getirilecek mi? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Anneler gününde alabileceğiniz 7 teknolojik hediye önerisi!