Konami, hayranlarıyla arasını düzeltmek için önemli bir adım atıyor. Yayıncı, Castlevania, Silent Hill ve Metal Gear gibi atıl serileri yeni sürümler ve remasterlarla yeniden canlandırmayı planlıyor.

Konami, Kojima'nın eski geliştirici ekibinin yepyeni, büyük bütçeli bir Metal Gear yapma gücüne sahip değil, bu yüzden de yapabilecekleri en iyi şeyi yapıp eski oyunları remaster olarak tekrar yayınlayacaklar.

L2acQvdCjTiDP7a2WY5RPh

Video Games Chronicle'dan gelen raporlar, Konami'nin şu anda ilk üç Metal Gear Solid oyununu yeniden düzenlemek için Virtulous gibi üçüncü taraf geliştiricilerle çalıştığını gösteriyor. Geçmişte HD yükseltmeleriyle yeniden piyasaya sürülen oyunlar, modern donanıma uygun performans ve görsel yükseltmelerle tamamen yeni remaster'lar olacak.

Bu haberler tabii ki yeni değil ancak içeriden yeni kişiler ve kaynaklar bu geliştirme sürecinin varlığını doğrular nitelikte açıklamalar yaptı.

Resident Evil bilgilerini ortaya çıkarmasıyla tanınan Dusk Golem, VGC'nin haberine destek verdi ve şunları söyledi:

"Konami'nin planı bu üç remaster oyununu hem ayrı ayrı hem de tek bir paket olarak yayınlamak. Paket olarak satılan oyunlarla birlikte eski Metal Gear 1 ve 2 oyunları da hedie olarak verilecek."

Nier: Automata animesi harika gözüküyor! Çıkış tarihi belli oldu - VİDEO Nier: Automata animesi harika gözüküyor! Çıkış tarihi belli oldu - VİDEO