FPS oyun dünyasını başka bir seviyeye çıkartan Counter-Strike 1.6, hem Türkiye hem de tüm dünyada tarihin en çok sevilen ve oynanan oyunlarından. CS 1.6'yı internet kafelerde saatlerce oynayan bir nesil, tüplü ekranlara baktığınızda oyunun ana menüsünde iki özel tim operatörünün fotoğrafını görürdü. Peki bunların kim olduğunu ya da gerçek olup olmadığını hiç merak ettiniz mi?

Fotoğraftakiler gerçek

1999 yılında oyun ilk çıktığında ana menüzde bir teröristin bir bilim insanını rehin aldığı bir görsel bulunuyordu. Daha sonra 2003 yılında Counter-Strike 1.6 sürümünün piyasaya sürülmesiyle oyunun geliştiricisi Minh Le, bu görseli değiştirmek istedi.

Fakat bir grafik tasarımcı ya da fotoğraf sütdyosundan yardım almayan Valve, iki geliştiriciyi burada kullanmaya karar verdi. CS 1.6’nın ana menüsündeki görselde yer alan iki adam, gerçekte oyunun geliştiricileri olan Minh Le ve Jess Cliffe’in arkadaşları. O isimler John Guthrie ve Dave Riller.

cs.1.6-foto

Assassin's Creed serisinin eski oyunları 'remake' olarak geri dönüyor! Assassin's Creed serisinin eski oyunları 'remake' olarak geri dönüyor!

Bu iki kişi, dediğimiz gibi CS’nin baş geliştiricilerinden olan Minh Le’nin arkadaşları ancak bununla da kalmıyor. Counter-Strike’ın büyük hayranı olan bu iki arkadaş, sadece hayran olmakla kalmayıp aynı zamanda oyunun bölüm tasarımında da çalışmışlar.

Editör: Burak Karahan