Küçük Mark Zuckerberg NFT oluyor! Instagram'ın NFT özelliği kullanılabilecek Küçük Mark Zuckerberg NFT oluyor! Instagram'ın NFT özelliği kullanılabilecek

Instagram’ın çok geniş yerlere uzanan bir platform olması sebebiyle pek çok kişi Instagram hesaplarına sahiptir. İnsanların günlük yaşantısını paylaştığı, hatta bazı kişilerin saniyesi saniyesine tüm gününü telefon başında geçirdiği bir platform olan Instagram’a gelin yakından bakalım.

En çok takipçi kitlesine sahip Instagram hesapları

Dünya üzerinde milyonlarca kişi Instagram kullanmaktadır. Yaptıkları işler ve başarıları sayesinde sık sık duyduğumuz bazı isimler, dünya üzerinde en çok takip edilen kişi olarak yerini almıştır. Gelin aşağıdaki maddeleri okuyarak, beraber inceleyelim.

Instagram

Instagram’ın kendi sosyal medya hesabı şuan için 361 milyondan fazla takipçiye sahiptir.

Cristiano Ronaldo

Instagram Takipçi Sayısı: 248 milyon. Cristiano Ronaldo, aslen Portekizli bir futbolcudur. 5 Şubat 1985 tarihinde dünyaya gelmiştir. Portekiz’ in Madeira şehrinde ailesiyle beraber yaşamakta olan Ronaldo, daha sonraki dönemlerde milli takım formasını giymiş ve yeteneği sayesinde kısa sürede şöhrete kavuşmuştur.

Ariana Grande

Instagram Takipçi Sayısı: 203 milyon. Ariana Grande, Amerikalı bir şarkıcıdır. 26 Haziran 1993 tarihinde dünyaya gelmiştir. Öncelerinde Broadway de oyunculuk yapan Grande, daha sonra şarkıcılığa adım atmış ve daha sonra dünyaca tanınan bir şarkıcı haline gelmiştir.

Dwayne Johnson

Instagram Takipçi Sayısı: 199 milyon. Dwayne Douglas Johnson, Amerikalı bir oyuncudur. Oyunculuğun yanı sıra pek çok beceriye hakim olan Johnson, eski profesyonel güreşçi, yapımcı ve aynı zamanda eski Amerikan futbolu oyuncusudur. Dizilerde ve filmlerde sık sık karşılaştığımız bu adam özellikle çektiği filmlerle insanları kendine hayran bırakmıştır. 2 Mayıs 1972 tarihinde Kaliforniya’da dünyaya gelen Jonhnson’ın güreşteki lakabı “The Rock”tur.

Kylie Jenner

Instagram Takipçi Sayısı: 196 milyon. Kylie Kristen Jenner, sosyal medya fenomeni, reality show programı kahramanı, aynı zamanda da çok genç bir girişimcidir. Daha 20’li yaşlarında olmasına rağmen servetinin 900 milyon doları aştığını söyleyen Kylie, milyarder olma yolunda ilerlemektedir. 10 Ağustos 1997 tarihinde dünyaya gelen Kylie, çıkardığı bir makyaj markasından da çok fazla gelir elde ettiğini belirtmiştir. Ayrıca aile programı olan “Keeping Up With The Kardashians” tan da ciddi gelirler elde etmekte ve parasını en çok kızı Stormi Webster’a harcamaktadır.

Selena Gomez

Instagram Takipçi Sayısı: 194 milyon. Selena Gomez, Amerikalı oyuncu ve şarkıcıdır. Çok küçük yaşlarda oyunculuk dünyasına adım atan Gomez, şimdilerde dünyaca tanınan ve tanınmaya gün geçtikçe devam eden bir şarkıcıdır. Selena ailesinin tek çocuğu olarak 22 Temmuz 1992 tarihinde Teksas’da dünyaya gelmiştir. Başarılı bir geçmişi olan Gomez, şarkılarıyla insanları kendine aşık etmeyi başarmıştır. En çok tıklama alan parçalarından biri olan başka şarkıcılarla düet yaptığı Taki Taki’de sunduğu performansla beğenileri toplamıştır.

Kim Kardashian

Instagram Takipçi Sayısı: 186 milyon. Kimberly Noel Kim Kardashian, Amerikalı magazin yıldızı, reality show karakteri ve bir iş kadınıdır. 21 Ekim 1980 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya’ da dünyaya gelen Kim, tanınmış bir ailenin kızı olduğundan dolayı genç yaşlarından itibaren show dünyası içerisinde yer almıştır. Pek çok kardeşi olan Kim, öz ve üvey kardeşleri olmak üzere yukarıda da bahsettiğim “Keeping Up With The Kardashians” programında yer almakla kalmayıp, program üzerinden ciddi gelirler elde etmiştir.

Lionel Messi

Instagram Takipçi Sayısı: 164 milyon. Lionel Andres Leo Messi, Arjantinli bir futbolcudur. 24 Haziran 1987 tarihinde Rosario’ da dünyaya gelen Messi, günümüzün gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından biridir. Atmış olduğu gollerle genç, yaşlı, çocuk fark etmeksizin herkesi ekran başına toplayıp hayran bırakan Messi, her geçen dakika ününe ün katmaktadır.

Beyonce

Instagram Takipçi Sayısı: 153 milyon. Beyonce Giselle Knowles, Amerikalı şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve çok iyi bir oyuncudur. 4 Eylül 1981 tarihinde, Houston/Teksas’ ta dünyaya gelen ve doğup büyüyen Beyonce, çocukluğundan beri çeşitli şarkı yarışmalarında ve dans gösterilerinde boy göstermiştir. Şimdilerde oldukça büyük kitlelere sahip Beyonce, şarklarıyla hemen hemen her yaş grubuna hitap etmektedir.

Justin Bieber

Instagram Takipçi Sayısı: 145 milyon

Instagram nedir?

Instagram, 2010 senesinin Ekim ayında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan, kullanılan kaliteli filtreler ve kullanımının basit olmasının yanı sıra eğlenceli bir uygulama da olmasından dolayı milyonlarca kişinin kullandığı bir sosyal medya uygulamasıdır. İlk olarak IOS cihazların kullanımına sunulan bu mükemmel uygulama, sonraki senelerde android telefonlar için de piyasaya sürülmüş ve vazgeçilmez bir hal almıştır.

Instagram ne işe yarar?

Instagram’ın ne kadar güzel bir uygulama olduğunu ve milyonlarca insanın kullandığını az önce anlattım. Peki, bu uygulama insanları eğlendirmekten başka bir işe yarıyor mu? Tabii ki evet. Instagram’ da popüler, fenomen, tanınmış kısacası belli başlı kitlelere sahip her insan ayda binlerce lira para kazanabilmektedir. Marka sahipleri ürünlerinin reklamını yapmaları için Instagram uygulaması üzerindeki tanınmış kişilerle anlaşıyor. Bunun sayesinde marka sahipleri ürünlerinin reklamını yaptırırken, fenomenler de para kazanıyor. Ne kadar tanınan bir insansanız aldığınız para da buna bağlı olarak artıyor. Şimdi sizlerle beraber Instagram uygulaması üzerindeki en tanınmış kişileri inceleyelim.