Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni Mi Smart Band 6’nın lansman tarihini açıkladı. Akıllı bileklik, şirketin birçok yeni ürünü piyasaya süreceği Pazartesi günü satışa sunulacak.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, birçok türde akıllı cihaz karşımıza çıkarıyor. Şirket yeni cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak her geçen gün yeni haberler çıktığı için firmanın kaç cihaz piyasaya süreceği belli değil. Son haberlere göre Xiaomi, bu etkinlikte Mi Smart Band 6’yı piyasaya sürecek.

Xiaomi’nin son ürünü Mi Smart Band 6, 29 Mart’ta piyasaya çıkacağını ve Pazartesi günü düzenlenen bir etkinlikte Xiaomi Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra ve Mi Mix serisi telefonların yanında olacağını duyurdu. Bununla birlikte Xiaomi, mobil cihazlarda yaşayacak görüntüleri ve diğer yeni cihazları işlemek için kullanılacak yeni işlemcisini de tanıtacak.

Xiaomi Mi Smart Band 6 neler sunacak?

Şu ana kadar Xiaomi Mi Smart Band 6’nın neler sunacağına dair detaylar paylaşılmadı. Ancak doğal olarak, yeni akıllı bileziğin önceki model Mi Smart Band 5’ten daha fazla özelliğe sahip olmasını umuyoruz. Ancak her iki akıllı bileklik de aynı tasarımı kullandığından bu modelleri ayırt etmek zor olabilir.

Bileziğin yeni bir özellik olarak dahil edilmesi gerekliliğine göre kandaki oksijen içeriğini ölçebilme yeteneği de bu özelliklerden biri olacak. Ancak Mi Smart Band 6 ayrıca Alexa asistan desteğine ve entegre GPS’e sahip olacak. Bir başka ihtiyaca göre bilezik NFC ve NFC olmayan olmak üzere iki farklı modelde piyasaya sürülecek.

Akıllı bilekliklerin fiyatına dair herhangi bir rapor yok. Ancak Xiaomi’nin genel olarak bütçe dostu olduğu söylenebilir, özellikle bu tür ürünlerde yeni bilekliğini Mi Smart Band 5 ile hemen hemen aynı fiyata sunacağı söylenebilir. Bu da yeni bileziğin ülkemizde 250-350 TL frekans bandında satılabileceğini gösteriyor.

OKUYUN  Xiaomi'den beklenen adım geldi! Türkiye için yatırımlar devam ediyor