Geçtiğimiz Kasım ayında PlayStation 5 isimli yeni oyun konsolunu piyasaya süren Sony, bugün yeni oyun konsoluyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Açıklama, şirketin resmi internet sitesi üzerinden yapıldı. Açıklamaya göre PlayStation 5 sahipleri, önümüzdeki aydan itibaren DualSense için 2 yeni renk seçeneğini tercih edebilecekler. DualSense için hazırladığı yeni renk seçeneklerini Sony, ‘‘geceyarısı siyahı’’ ve ‘‘kozmik kırmızı’’ olarak isimlendiriyor.

DualSense isimli kumanda, PlayStation 5 için tasarlanmış ve ilk dönemlerde çok konuşulmuştu. Sony mühendisleri, bu oyun koluna ekledikleri dokunsal geri bildirim özelliği ile oyunculara benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlamıştı. Bu oyun kolu bugüne kadar sadece PlayStation 5’in lansman rengi olan beyaz renk seçeneğine sahipti. 

DualSense’in yeni renk seçenekleri

DualSense’in yeni renk seçenekleri için net bir çıkış tarihi henüz Sony tarafından açıklanmadı. Sony, ürünlerin çıkış tarihinin bulunulan bölgeye göre değişiklik gösterebileceğini söylerken, yeni renk seçeneklerine sahip DualSense’in fiyatına da değinmedi. Ayrıca bu tasarımların teknik açıdan stok kumandadan hiçbir farkının olmadığını, sadece renklerin değiştiğini belirtelim. 

OKUYUN  Sony eski konsolların fişini çekiyor! Oyunculara kötü haber...