Güney Kore’den gelen raporlar, teknoloji devi Samsung’un yeni kablosuz kulaklıklarının kulak enfeksiyonlarına neden olduğunu iddia ediyor. CCTV News‘in raporuna göre, birçok Koreli kullanıcı Samsung’un yeni kablosuz kulaklığını taktıktan sonra kulaklarının iltihap ve kabuklanma gibi semptomlar oluşturduğunu söyledi.

Samsung, ortaya çıkan bu iddialara, ürünün pazara girmeden önce uluslararası standart testlerden geçtiğini belirtti. Bu testlere göre ürünün tasarımında herhangi bir zararlı madde içermediğine de dikkat çekti. Samsung, kulaklıkların “kulak içinde” olduğunu bu yüzden terleme veya nemin benzer sorunlara neden olabileceğini iddia ediyor.

Samsung tarafından rahatsızlık olasılığı doğrulandı

Şikayetin daha çok Galaxy Buds Pro kullanıcılarından geldiği belirlendi. Böylelikle Çin‘de Galaxy Buds Pro’nun kabarcıklara ve iltihaplanmaya neden olduğu bildirildi. İddialardan biri de çevre gürültüsünü azaltmak için Samsung, Galaxy Buds Pro’nun kulak tıkaçlarını çok büyük tasarladı. Bu yüzden kulak kanalına ve cilde zarar veriyor.

Samsung, kulaklığın yapısı nedeniyle rahatsızlık olabileceğini doğruladı. Ayrıca teknoloji devi, kullanıcılara kulaklığın düzenli olarak temizlemelerini ve dezenfekte etmelerini önerdi. Samsung’un resmi internet sitesinde belirttiğine göre kulaklık yapım malzemeleri, kulak kısmı akrilat malzemeden oluşurken, paslanmaz çelik kısmı nikelden oluşuyor.

OKUYUN  Samsung Galaxy S20 ve Note 20 kullananlara iyi haber! O özellikler size de geliyor...