Kristy Stock, Kızılderili öğrencilere yönelik 3.000‘den fazla iPod‘u çalması ve yeniden satması nedeniyle federal mahkeme tarafından 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Savunma ve mahkeme belgelerine göre, gerçekleştirilen bu plan 2013 yılında, New Mexico‘da yaşayan Kızılderili öğrencilere destek sağlamak için tasarlanmış bir destek programıydı.

Bu destek programıyla sözde yardım sağlayacak, Stock‘un öğrencilere dağıtmak üzere iPod‘ları alması için federal hibe parasını kullanması gerekmekteydi. Ancak, arkadaşı James Bender, Saurabh Chawla ve diğer kişiler tarafından sağlanan yardımlar sayesinde grup, çalınan iPod‘ları Maryland‘e nakletti ve burada güzel bir fiyata satmadan önce eBay’de listelendi.

Kristy Stock, 2013 ve 2018 yılları arasında çalınan iPod‘ları satarak 800.000 dolardan fazla kazandığını itiraf etti. Ayrıca Stock, gelir üzerinden sahte vergi beyannameleri vererek 270.000 dolar civarında vergi kaybına neden oldu. Bununla birlikte, Stock 18 ay hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

700.000 dolardan fazla vergi ödemeyen Chawla ise 66 ay hapis cezasına çarptırıldı. eBay üzerinden satış yapan Bender ise 1 yıllık hapis cezasına çarptırıldı

Düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  Xiaomi kaç telefon sattı? 2020 verileri açıklandı!