DigiTimes tarafından yayınlanan rapora göre Apple, OLED ekranlı iPad modelleri üzerinde çalışmalar yapıyor. Teknoloji devinin ilk OLED ekranlı iPad modelini 2021’de ve 2022’nin sonunda piyasaya sürmesi bekleniyor.

Apple’ın 2021’de piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni iPad Pro’nun mini LED ekran ve 5G desteği ile donatılacak. Önümüzdeki haftalarda piyasaya çıkması beklenen bu yeni iPad Pro’nun heyecan verici beklentisi devam ederken, DigiTimes’ın yayınladığı rapor, bu yıl sonunu ve 2022’yi hedeflediğini gösteriyor.

Bunun nedeni, Apple’ın bir OLED ekranlı iPad modeli geliştirdiğini iddia etmesi ve yayınlanan raporda iki yeni modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor olması. Aynı rapora göre Apple, aynı zamanda OLED ekrana sahip bir MacBook Pro üzerinde de çalışıyor.

10,9 inç ve 12,9 inç OLED ekranlı iPad’ler göz kamaştırıyor

Bu konudaki bilgiler hala çok sınırlı ancak OLED ekranlı iki yeni iPad modelinin sırasıyla 10.9 inç ve 12.9 inç olması bekleniyor. 10.9 inçlik modelin iPad Air olması ve 12.9 inçlik modelin iPad Pro olarak karşımıza çıkması bekleniyor.

Rapora göre, 10.9 inç iPad için Apple, 2021’in son çeyreğinde üretime başlayacak ve cihaz 2022’de piyasaya sürülecek. 12.9 inç iPad’in bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen iPad Pro olması bekleniyor. Aynı zamanda, OLED ekran MacBook Pro’nun 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Görünüşe göre sadece burada bahsettiğimiz iPad Pro modelinin önümüzdeki birkaç gün içinde piyasaya çıkması beklenen bir model ve ileride mini LED ekran olarak anılacak bir model olup olmadığı tanıtım gerçekleştikten sonra anlaşılacak.

OKUYUN  Bu yaz PlayStation 5 SSD desteği kazanacak