Intel’in 2022 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürmeyi planladığı yüksek performanslı ekran kartları Intel ARC Alchemist serisi ile ilgili detaylar sızdırıldı.

Intel’in NVIDIA ve AMD ile rekabet edeceği yeni ekran katları ve muhtemel fiyatlandırmalarıyla ilgili bir slayt görseli sızdırıldı.

Baidou forumlarında sızdırılan görselin Intel’in perakende ortaklarıyla paylaştığı öğrenildi. Bu sızdırılan slayt görselinde, ARC Alchemist “DG2” serisinin, AMD ve NVIDIA tarafındaki rakibi, bununla birlikte olası fiyatlandırılması da listeleniyor. Görsele göre en az dört model gelecek ancak daha fazla ekran kartı modeli görmemiz de muhtemel. Öte taraftan slayt biraz eski görünüyor zira Arc ve Alchemist gibi tanıtılan isimlendirmelerin hiçbiri görünmüyor.

Intel’in amiral gemisi modeli NVIDIA tarafında GeForce RTX 3080 ve AMD tarafında RX 6800 XT ile rekabete tutuşacak. Hemen alt segmentte RTX 3070 ve RX 6700 XT için bir rakip var. Oyuncuların en çok tercih edebileceği orta sınıfta ise RTX 3060 serisi ve RX 6500 XT/RX 6600 XT modelleriyle mücadele edebilecek bir Alchemist ekran kartı geliyor. Son olarak giriş seviyesinde GTX 1650 SUPER’in karşısına uygun fiyatlı bir Intel ekran kartı görmemiz muhtemel.

Intel Arc Alchemist (Xe-HPG) Serisi Ekran Kartları ve muhtemel özellikleri

OKUYUN  İşte Steam'in en pahalı profili! 5000. seviye...