Modern teknoloji sayesinde, bir DNA testi ile geçmişiniz ve kökleriniz hakkında daha fazlasını öğrenmek artık çok kolay. Ancak verilen DNA örneklerinin faili meçhul bir cinayet davasıyla ilişkinlendirilebileceği olasılığını da gözden kaçırmamak lazım değil mi? Evet... Çünkü bahsettiğimiz bu olay talihsiz bir kadının başına geldi.

dna testi cinayet davasi (1)

31 yaşındaki Jackie Vadurro, DNA testi yaptırdıktan sonra geçen ayın sonunda polisin kendisini 36 yıllık bir cinayetle bağlantılı olarak aramasıyla sonuçlandı. Talihsiz kadın durumu şu şekilde açıkladı: "Çok şaşırdım. Yanlış bir şey yapmadığımı biliyordum.

"Ama polis sizi bir cinayetle ilgili aradığında, 'Aman Tanrım, hangi işin içindeyim?' diyorsunuz."

Polisin iletişime geçmesinden kısa bir süre sonra, 31 yaşındaki kendini, DNA testi nedeniyle yeniden açılan cinayet davanın tam ortasında buldu.

Vadurro, arayan kişinin "San Diego'dan bir cinayet masası dedektifiydi," olduğunu söyledi. Dedektif, kadının örnek olarak verdiği DNA'nın 1986'da öldürülen yalnızca Jane Doe olarak bilinen kimliği belirsiz bir kadınla olası bir eşleşme içinde olduğunu söyledi.

dna testi cinayet davasi (1)-1

LinkedIn, TikTok'un o özelliğini platforma getiriyor! LinkedIn, TikTok'un o özelliğini platforma getiriyor!

Dedektifler, kadının kim olduğunu nereden geldiğini ve yakınlarını hiç bir zaman bulamadığını belirtti.

Jackie Vadurro, "Ve şimdi 23andMe'ye (DNA üzerinden ata kökenleri saptama hizmet sağlayacısı) yüklediğim DNA'mdan dolayı onun bir aile üyesi olabileceğimi düşünüyorlar." Jackie, DNA'sını dedektiflere gönderdiğini, dedektiflerin bunun bir eşleşme olduğunu belirtti ve bir yılı aşkın süredir davada ' anahtar kanıtları' bulmaya çok yakın olduklarını söyledi.

Hatta dedektifler, öldürülen kimliği belirsiz kadının Jackie'nin bir kuzeni olduğunu söyledi. "[Ailem ve ben] hala onun kim olduğu veya nereden geldiği hakkında hiçbir fikrimiz yok. Onun gayri meşru bir çocuk olduğunu düşünüyorlar, bu yüzden kimse onun hakkında bir ihbarda bulunmadı."

Daha sonra, kurbanın ailesinin hangi tarafından olduğunu belirlemek için DNA testi yaptırılacağını açıkladı.

Jackie, TikTok üzerinden son yayınladığı güncellemesinde, dedektiflerin, vurularak San Diego yolunda atılan Jane Doe adlı kadının anne tarafıyla yakınlığı olduğunu tespit ettiğini söyledii. Ayrıca dedektifler, şimdi kurbanın aile ağacını oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Talihsiz kadının TikTok üzerinden cinayet davasıyla ilgili yaptığı gelişmeleri takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz