Korku filmi severler için Netflix oldukça kaliteli yapımlar barındıran bir platform olma yolunda ilerliyor. Sizler için Netflix üzerinden izleyebileceğiniz en iyi 5 korku dizisini seçtik.

1- The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Hill House’un devamı niteliğindeki The Haunting of Bly Manor, iki çocuğuna bakmak için eski bir konakta çalışmaya başlayan genç bir kadının hayatına odaklanıyor.

2- Marianne

Korku yazarı Emma Larsimon, hayallerine musallat olan kötü bir ruhun gerçek dünyada ortalığı birbirine kattığını keşfetmesiyle gelişen korku dolu olayları anlatıyor.

3- The Haunting Of Hill House (Tepedeki Ev)

The House on the Hill, ülke çapında perili köşkler haline gelen bir evde büyüyen beş kardeşin hikayesini anlatıyor. Yaşanan trajediden sonra birlikte büyüyen ve ayrılan beş kardeş yeniden bir araya gelir.

4- Ares

Amsterdam’ın seçkinlerinden olmayı arzulayan hırslı bir öğrenci, korkunç bir sır saklandığının farkında olmayan özel bir öğrenci birliğine katılır.

5- The Mist

Bu garip sis, telefonların çalışmasını engelliyor, halüsinasyonlara neden oluyor ve sisin içinde tanımlanamayan bir şey insanları öldürüyor. Dizi, bu ölümcül sisin içinde hayatta kalmaya çalışan kasaba halkını ve sisin gizemini çözmeye çalışırken yaşadıklarını konu alıyor.

OKUYUN  Beğenilen dizi Shadow & Bone'un 2. sezonu duyuruldu