The Exorcist filmi 70’li yıllara damgasını vuran efsane bir film olarak sinema dünyasına adını yazdırdı. Şimdi ise yeni bir üçleme ile geri dönüyor.

Peacock platformu üzerinde yayınlanacak olan yeni The Exorcist üçlemesinin yönetmenliğini David Gordon Green üstlenecek. Green, 2018 yılına çıkan Halloween filmini yönetmişti.

New York Times’ın haberine göre üçleme için 400 milyon dolardan yüksek bir rakamla anlaşma sağlandı ve filmlerin, platformu domine eden devlere direkt bir rakip olması amaçlanıyor. Exorcist üçlemesi, Universal Pictures stüdyoları ve Peacock arasında ciddi anlamda pahalı bir işbirliği yaratıyor.

Korku filmi dehası Jason Blum prodüktör

Korku filmi dünyasının deha ismi Jason Blum ve serinin haklarının sahibi olan Morgan Creek, üçlemenin prodüksiyonunu üstleniyor.1973 yapımı “The Exorcist”te rol alan Ellen Burstyn’in yeniden Chris MacNeil karakterine can vereceği üçlemede Leslie Odom Jr.’ın canlandıracağı karakterin kızının ruhunun şeytan tarafından ele geçirilmesi sonrası yaşananlar konu edinilecek.

Exorcist üçlemesinin ilk filminin 2023 yılında beyazperdeye daha sonra da diğer iki filmin Peacock platformuna çıkma ihtimali de var. Knives Out filminde de benzer bir durum yaşanmış, ilk filmin ardından diğer iki film için Netflix ile 400 milyon dolarlık bir anlaşma imazalanmıştı.

OKUYUN  İskandinav mitolojisi ve çevre kirliliğini konu edinen Ragnarok'un 2. sezonu geliyor!