Stephen King’in “The Talisman” kitabı 1984 yılında yayınlandı ve üstünden yıllar geçmesine rağmen kitap hala büyük ilgi görüyor. Stranger Things’in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer kardeşler tarafından, Netflix platformunda karşımıza dizi olarak çıkacak yapımın yapımcılığını da Steven Spielberg üstlenecek.

Netflix’in popüler dizisi “Stranger Things” in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer kardeşler, Stephen King ve Steven Spielberg’e olan ilgileri de herkes tarafından biliniyor. Bugün gelen yeni haberde ikilinin bu ilgisini en açık şekilde doğruladı. THR raporuna göre Duffer kardeşler Stephen King’in “Talisman” adlı romanını Netflix’e dizi olarak getirecek.

The Talisman, Stephen King ve Peter Straub tarafından 1984 yılında yayınlanan bir korku romanı. Söz konusu dizide büyük isimler yer alacak. Duffer kardeşler, bu filmin yapımcılığını Spielberg ile paylaşacak. Bununla birlikte Stranger Things’in yazarı ve baş yapımcısı Curtis Gwinn, The Talisman’ın konuşmacısı ve yazarı olarak görev alacak.

Spielberg, kitabın haklarını daha yayınlanmadan önce almıştı:

“The Talisman”ı ekranlara taşıma fikri aslında uzun süredir Spielberg’in zihninde. Ünlü yönetmen, “The Talisman”ın yayınlanmasından iki yıl önce, 1982 yılında telif hakkını devralmıştı. Ancak aradan 35 yıl geçmesine rağmen The Talisman henüz ekranlarda veya beyaz perdede görülmedi.

The Talisman kitabının özeti:

“Jack Sawyer on iki yaşında mutlu bir çocukken yaşamı, babasının ani ölümü, ardından da annesinin ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla tepetaklak olur. Annesi, Jack’i alarak ülkenin diğer ucundaki bir otele götürür. Aslında amacı onu babasının iş ortağı Morgan Sloat’tan uzaklaştırmaktır. Sloat ne kadar güvenilmezse Jack’in en yakın arkadaşı olan ve bu yolculukta onu yalnız bırakmayan oğlu Richard da o kadar dürüsttür. Jack orada tanıdığı lunaparkın yaşlı görevlisi Hızlı Parker’dan, Diyar diye anılan başka bir evrenden getireceği bir Tılsım ile annesini iyileştirebileceğini öğrenir. Hızlı ona kolaylıklar sağlayacak sihirli bir gitar penası ve evrenler arası gidiş gelişi için acı bir iksir verir. Diyar, hem bir cennet hem de çok zorlu, ölümcül tehlikeler taşıyan insanüstü yaratıkların tuzaklarıyla dolu bir cehennemdir.”

OKUYUN  Birçok önemli yapım Netflix'ten kaldırılıyor! Harry Potter, Spider-Man, Interstellar...