Netflix’in ortalığı kasıp kavuran Güney Kore yapımı dizisi Squid Game‘in çalıntı olduğu iddia edildi. Squid Game’in 2014 yapımı bir Japon filmi ile olan benzerlikleri oldukça şaşırtıcı.

Son günlerin en büyük çılgınlığı haline gelen Squid Game’i sevenler kadar sevmeyen ve eleştiren insanlar da mevcut. Son bir iddiaya göre ise Squid Game’in aslında çalıntı bir yapım olduğu. Squid Game’inm temasının ve konusunun çalıntı olduğu hatta 2014 yapımı Japon As The Gods Will‘den birebir sahnelerin alındığı söyleniyor.

As The Gods Will filmi ile müthiş benzerlik

As The Gods Will filminde bir grup lise öğrencisi, öğretmenlerinin ölmesinin ardından tıpkı Squid Game’deki gibi kaybetmenin sonucunun ölüm olacağı bir takım oyunu oynamaya mecbur bırakılıyor. Filmdeki ilk oyun Daruma-san ga koronda, Squid Game’deki Kırmızı Işık, Yeşil Işık oyununa çok benziyor.

Genel olarak konsept benzese de Squid game ile film arasında birçok fark mevcut. Filmde öğrenciler oyunu oynanmaya zorlanırken, Squid Game’de karakterler kendi istekleriyle oynuyor. Ve bunun gibi bir çok farklılık. Son olarak da iki film arasındaki sahnelerin benzerlikleri ise en çok kafaları karıştıran konu. İşte iki film arasındaki benzer sahnelerden birkaçı:

OKUYUN  Netflix'ten şok karar: Popüler dizisini iptal etti