PlayStation 4 konsolu için yayınlanan ve bir ‘oyun yapma oyunu’ diyebileceğimiz konsepte sahip olan Dreams, şimdi farklı bir proje için kullanılıyor. Sony, Dreams’i kullanarak bir film yapıyor.

Media Molecule’ün geliştirdiği 2019 çıkışlı Dreams isimli oyun, bu zamana kadar hiç görmediğimiz bir konsept ile karşımıza çıkmıştı. Dreams ile oyun oynar gibi yeni oyunlar yapabiliyoruz ve bu oyunların kalitesi kimi zaman dev oyunlarla yarışacak seviyeye gelebiliyordu. Dreams sayesinde birçok yeni oyun hazırlandı, fanlar sevdikleri oyunları baştan yarattı ve ortaya birçok içerik çıkmış oldu. Ancak bu kez Dreams kullanılarak bir film yapılacağı duyuruldu.

A Winter’s Journey

Sony, A Winter’s Joruney isimli bir uzun metraj animasyon filminin yayın haklarını satın aldı. Franz Schubert’in Winterreise adlı vokal ve piyano için 24 şarkıdan oluşan eserinin hikayesinin konu alınacağı bu filmin bir bölümü Dreams’in ile geliştirilecek. Filmin yayın tarihi ise henüz belli değil.

Dreams içerisinde geliştirilen kısa filmler çokça gördük. Fakat bu proje Dreams ile yapılacak ilk uzun metrajlı film olacak. PlayStation sahiplerinin erişebileceği Dreams oyunu sayesinde hayal gücünüzü kullanarak siz de bir şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Oyun yapabilir, kendi filminizi hazırlayabilirsiniz.

OKUYUN  How I Met Your Mother'ın Barney'sinden Bitcoin yorumu! Bir tek o kalmıştı çünkü...